Wyjątkowy design serii „Valeria” firmy „Cooke & Lewis”

Dzisiejszy „bohater”, czyli seria „Valeria” z oferty „Cooke & Lewis”, to dość typowy przedstawiciel obecnego mainstreamu w ceramice łazienkowej, czyli kształtów bardzo geometrycznych połączonych z dość masywnym designem poszczególnych elementów. Na pierwszy rzut oka nie widać jakichś szczególnych różnic pomiędzy tą serią a innymi dostępnymi obecnie w sprzedaży, jednak jako osobnik niezwykle dociekliwy postanowiłem nie poprzestawać na pozorach i przyjrzałem się „Valerii” bardzo uważnie. Wnioski znaleźć można poniżej – zapraszam do lektury.

Łagodnie i geometrycznie

wanna Valeria
wanna Valeria

Bardzo często połączenie linii prostych z łagodnymi krzywiznami nie sprawdza się najlepiej, jednak w przypadku serii „Valeria” projektantowi udało się zachować rozsądny umiar i balans pomiędzy tymi dwoma przeciwstawnymi kształtami. Kolejny ukłon w stronę designera należy się za zaprojektowanie bardzo króciutkiej serii, która z powodzeniem wystarcza do zaaranżowania praktycznie dowolnej łazienki średniego (albo większego) rozmiaru – choć przy pójściu na pewne kompromisy dałoby się „Valerię” wykorzystać i w łazience małej. W obrębie dostępnych elementów mamy tu: kompakt WC (wymiary: 38 x 65 cm) z wolnoopadającą deską i odpływem zarówno poziomym, jak i pionowym (do wyboru), umywalkę łazienkową (wymiary: 66 x 48,5 cm), umywalkę do ubikacji (wymiary: 44 x 44,5 cm) i całkiem dużą wannę akrylową o wymiarach 170 x 75 cm oraz panele do niej. Wanna ma nie do końca typowy układ jak na swój rozmiar, bo jest symetryczna i ma odpływ pośrodku, dzięki czemu można się w niej w miarę wygodnie kąpać we dwójkę (większość wanien w tym rozmiarze nie posiada centralnego odpływu). Jeśli chodzi o wspominaną wcześniej potencjalność aranżacji małej łazienki z użyciem serii „Valeria”, to można rozważyć instalację mniejszej umywalki w łazience, dzięki czemu da się oszczędzić sporo miejsca na ścianie – kompakt z tej serii jest nieduży sam z siebie, jedynym problemem jest wanna, którą trzeba byłoby zastąpić czymś zdecydowanie mniejszym.

toaleta Valeria
toaleta Valeria

Podsumowanie

W mojej osobistej ocenie seria „Valeria” to produkt całkiem udany i na pewno godny uwagi, choć oczywiście do najtańszych nie należy – taki już urok ceramiki „Cooke & Lewis”. Za kompletność, ciekawe wzornictwo i uniwersalność wystawiam tej serii zasłużoną ocenę 4,5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.