Wyszukana nowoczesność – seria „Veranda” firmy „Roca”

Wprawdzie póki co trudno mówić o jakimś radykalnym odwrocie od klasycznych pomysłów na aranżacje łazienek, jednak powoli i nieubłaganie projekty raczej futurystyczne wypierają z rynku rozwiązania tradycyjne. I choć trudno spodziewać się, że klasyczna ceramika łazienkowa zniknie z półek sklepowych całkowicie czy zajmie tylko jakąś wąską niszę, to nie da się zaprzeczyć, że coraz większym powodzeniem cieszą się projekty wyglądające na rodem z jakiegoś filmu science-fiction. Jedną z takich serii, choć w mojej osobistej opinii i tak całkiem tradycyjną, jest ceramika „Veranda” oferowana przez firmę „Roca” – jeśli ktoś poszukuje niebanalnego rozwiązania, to warto poświęcić jej chwilę uwagi.

Dopracowane detale

umywalka Veranda
umywalka Veranda

Seria „Veranda” jako całość obejmuje zaledwie jedenaście elementów, jednak ilość możliwości zwiększa się znacząco jeśli wziąć pod uwagę fakt, że poszczególne części składowe są dostępne w kilku rozmaitych kolorach – od klasycznej bieli, poprzez beże aż po grafit. Dzięki temu prostemu zabiegowi możemy wyposażyć naszą łazienkę w skontrastowane ze sobą kolorystycznie elementy ceramiczne, co na pewno uczyni ją bardziej unikatową i to bez straty na funkcjonalności. Jeśli chodzi o szczegóły, to w serii „Veranda” znajdziemy pięć umywalek (w tym jedną blatową o szerokości 46 cm, jedną standardową o szerokości 80 cm, jedną nablatową o szerokości 80 cm, jedną podwójną i jedną z blatem ceramicznym – dwie ostatnie mają szerokość 100 cm), półpostument, bidet stojący, siedzisko do bidetu, kompakt WC, deskę wolnoopadającą i narożną kabinę prysznicową. Wszystkie elementy są zaprojektowane z dbałością o najdrobniejsze detale, a co najważniejsze jest to seria kompletna, czyli nie wymagająca od kupującego dobierania niezbędnych elementów poza nią (oczywiście jeśli nie mamy w planach wanny).

Podsumowanie

kompakt WC Veranda
kompakt WC Veranda

Seria „Veranda” nie należy do najtańszych i jest to chyba największy jej minus, jaki znalazłem – poza tym nie mam nic do zarzucenia. Warto pamiętać, że choć w zasadzie jest tu umywalka do mniejszej łazienki i narożna kabina prysznicowa, to jednak najlepiej „Veranda” zaprezentuje się w przestrzeni większej niż kilka metrów kwadratowych. Ja oceniam tę serię na bardzo mocne 4,5 – malkontenci mogą odjąć pół stopnia z uwagi na wysoką cenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.