4 powody, dla których warto wybrać wannę

Utarło się przekonanie, że w najlepszym rozwiązanie do małej łazienki to kabina prysznicowa, a do dużej wanna. Ergonomia w łazience to bardzo ważna kwestia i chyba właśnie tym należy tłumaczyć schemat, który na dobre zadomowił się w polskich łazienkach. Czy rzeczywiście wanna w małej łazience to zły pomysł?

fot. aquaform.com.pl
fot. aquaform.com.pl

Wanna nawet w małej łazience
Niewątpliwie kabina prysznicowa to rozwiązanie wygodne i ergonomiczne. Bardzo dobrze sprawdza się w łazienkach o niewielkich rozmiarach, gdzie bez przesady można powiedzieć, że liczy się każdy centymetr. Jeśli jednak zamiast prysznica w naszej małej łazience wolimy wannę, ni powinniśmy mieć większego problemu ze znalezieniem odpowiedniego modelu. Wanny asymetryczne o szerokości od 70-95 cm i długości do 140-150 cm doskonale sprawdzą się tam, gdzie miejsca jest naprawdę mało, a to tylko jedna z wielu możliwości.

Z wanną może być oszczędnie
Kolejnym mitem na temat wanien jest to, że podczas kąpieli zużywamy więcej wody niż pod prysznicem. Dzieje się tak wtedy, gdy wannę napełnimy do pełna. Jeśli do wanny nalewamy taką ilość wody, która jest potrzebna do umycia, a do tego dobierzemy baterię z napowietrzaczem lub termostatem, kąpiel może być oszczędna.

Bezpieczna i komfortowa

fot. ravak.pl
fot. ravak.pl

Jeśli szukamy bezpiecznego i komfortowego wyposażenia do łazienki z której będą korzystać dzieci lub osoby starsze, także wanna może być właściwym wyborem. Wanny o krawędzi o wysokości 50-60 cm zapewniają swobodne wchodzenie i wychodzenie, a jeśli są wykonane z akrylu, dodatkowo odznaczają się właściwościami antypoślizgowymi.

Czyszczenie wanny może być wygodne
Ostatnio na rynku pojawia się coraz więcej kabin prysznicowych posiadających specjalne ułatwienia, umożliwiające dokładne czyszczenie. Trzeba jednak pamiętać, że większość z nich posiada wiele zakamarków, których dokładne wyczyszczenie jest prawdziwym wyzwaniem. Wanny, choć mają większą powierzchnię niż brodzik, są w całości wykonane z akrylu, Materiał te nie wchodzi w reakcje ze chemicznymi środkami czyszczącymi i nie jest podatny na powstawanie osadów z twardej wody, które tak trudno usunąć ze szklanych drzwi kabiny prysznicowej. Do usunięcia brudu z powierzchni wanny często wystarczy tylko mokra szmatka.

zdjęcie główne: www.lazienkowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.