Dla kogo wanna wolnostojąca?

Wanna wolnostojąca w łazience to kwintesencja stylu i dobrego smaku. Doskonale prezentuje się w większych łazienkach, gdzie w połączeniu z innymi elementami pełni zarówno funkcje praktyczne, jak i dekoracyjne. Czy na wannę wolnostojącą może sobie pozwolić przeciętny Kowalski i czy poza walorami estetycznymi jest ona lepsza od innych?

Dla bogaczy i nie tylko

wanna wolnostojąca
fot. markowydom.pl

Choć od pewnego czasu da się zauważyć wzrost zainteresowania wannami wolnostojącymi, dla większości Polaków nadal są uważane za produkty ekskluzywne. Wiąże się to nie tylko z faktem, iż wanna wolnostojąca nadaje się raczej do dużych i przestronnych łazienek, ale przede wszystkim z ich ceną. Rzeczywiście, ceny wanien tego typu osiągają na ogół wysokość kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu złotych. Jednak rosnąca popularność wanien wolnostojących wśród osób o mniej zasobnym portfelu sprawia, że coraz częściej pojawiają się produkty w nieco niższym wariancie cenowym (np. wanna z linii Space line marki Sanplast). Choć wydatek rzędu kilku tysięcy złotych to dla wielu osób nadal dość sporo, to i tak wielu klientów decyduje się na zakup wanny wolnostojącej. Warto pamiętać, że zakup wanny to wydatek na długie lata, a produkty tego rodzaju zazwyczaj odznaczają się wysoką jakością.

Design i wygoda

wanna wolnostojąca
fot. swiatlazienek.com.pl

Wanny wolnostojące, nawet jeśli nowoczesne, zazwyczaj kojarzą się nam z łazienkami z dawnych czasów. I jest w tym sporo racji. Wielu producentów wypuszcza na rynek kolekcje stylizowane na dawne czasy, w których wanny wolnostojące obowiązkowo posiadają dekoracyjne gięte nóżki oraz ozdobne baterie (Hommage, Villeroy & Boch). Jednak jeszcze więcej powstających obecnie modeli charakteryzuje kubistyczna, zgeometryzowana bryła, która tak dobrze sprawdza się w minimalistycznych, modnych wnętrzach (np. Dignity, Roca). Komu nowoczesne wanny wolnostojące kojarzą się z rzeźbami sztuki współczesnej, ten nie będzie daleko od prawdy. Projektanci ceramiki łazienkowej z wanien czy umywalek tworzą dziś małe dzieła sztuki użytkowej, co nie znaczy, że zapominają o stronie praktycznej. Większość wanien wolnostojących jest dziś tak profilowana, aby kształtem swego wnętrza odpowiadać krzywiznom ludzkiego ciała i odpowiednio podpierać wszystkie odcinki kręgosłupa.

Choć wanna wolnostojąca to nadal spory koszt, to dzięki swoim zaletom urządzenie może dostarczyć wiele przyjemności. Jeśli tylko posiadacie w swojej łazience odpowiednią ilość wolnego miejsca, wanna tego typu z pewnością jest opcją godną rozważenia.

Zdjęcie główne: www.excellent.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.