Duża i komfortowa wanna

Coraz chętniej kojarzymy łazienkę ze spokojem, relaksem, który przydaje się w trudnych chwilach i po ciężkiej pracy, ale także z odpoczynkiem w wygodnej wannie. Pomimo tego, że nie rzadko mówiło się o tym, że wanny przechodzą do lamusa i zostały wyparte przez kabiny prysznicowe, nadal gros osób chętnie w nie inwestuje, ponieważ uważają, że nie ma nic lepszego od przyjemnej kąpieli we… dwoje.


Wanna żeliwna czy akrylowa?

Komfortowy wypoczynek w wannie
Komfortowy wypoczynek w wannie

Na rynku powstaje coraz więcej różnorodnych modeli, które są asymetryczne, ścięte pod różnym kątem, ale przede wszystkim są wykonane z różnych materiałów. Najpopularniejsze z nich to wanny żeliwne i akrylowe. Co wziąć pod uwagę wybierając jedną z nich? Przede wszystkim warto wiedzieć, że wanny akrylowe podbijają serca przez swoją niewielką wagę, ciepłą powierzchnię w dotyku, a także łatwością utrzymania w czystości czy też zlikwidowania jakiś zatarć czy zadrapań. Z kolei wanny żeliwne chwalone są za niesamowitą trwałość, odporność na wszelkie środki chemiczne jak i tarcie , a także długie utrzymywanie ciepła wody. Jak widać obie wanny posiadają swoje plusy i tak naprawdę od indywidualnych spostrzeżeń i preferencji zależy, która wanna stanie w naszym pokoju kąpielowym.

Kształt wanny

Nietypowa okrągła wanna
Nietypowa okrągła wanna

Kiedy podejmiemy ostateczną decyzję związaną z materiałem z którego ma być wykonana nasza wanna, trzeba koniecznie się zastanowić nad kształtem, umiejscowieniem jej, a także wielkością. Zdecydowana większość ludzi, decydując się na wannę, chce wybrać jak największą, ponieważ chce mieć komfort z zażywanej kąpieli. Pomimo tego, że wanny asymetryczne, najczęściej narożne pewnego czasu cieszyły się popularnością, obecnie najchętniej wybierane są wanny owalne albo też klasyczne prostokątne. To one są w stanie zapewnić nam największy komfort na największej ‘ przestrzeni’. Osoby posiadające sporych rozmiarów łazienki, nie rzadko podejmują decyzję o wyborze wanny wolnostojącej, która idealnie się wpisuje w wiele stylów, między innymi retro czy też skandynawski. W tym wypadku wanna stanowi główny punkt pokoju kąpielowego, który już od przekroczenia progu, zachęca swoim ciepłem do skorzystania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.