Duża i komfortowa wanna

Coraz chętniej kojarzymy łazienkę ze spokojem, relaksem, który przydaje się w trudnych chwilach i po ciężkiej pracy, ale także z odpoczynkiem w wygodnej wannie. Pomimo tego, że nie rzadko mówiło się o tym, że wanny przechodzą do lamusa i zostały wyparte przez kabiny prysznicowe, nadal gros osób chętnie w nie inwestuje, ponieważ uważają, że nie ma nic lepszego od przyjemnej kąpieli we… dwoje.


Wanna żeliwna czy akrylowa?

Komfortowy wypoczynek w wannie
Komfortowy wypoczynek w wannie

Na rynku powstaje coraz więcej różnorodnych modeli, które są asymetryczne, ścięte pod różnym kątem, ale przede wszystkim są wykonane z różnych materiałów. Najpopularniejsze z nich to wanny żeliwne i akrylowe. Co wziąć pod uwagę wybierając jedną z nich? Przede wszystkim warto wiedzieć, że wanny akrylowe podbijają serca przez swoją niewielką wagę, ciepłą powierzchnię w dotyku, a także łatwością utrzymania w czystości czy też zlikwidowania jakiś zatarć czy zadrapań. Z kolei wanny żeliwne chwalone są za niesamowitą trwałość, odporność na wszelkie środki chemiczne jak i tarcie , a także długie utrzymywanie ciepła wody. Jak widać obie wanny posiadają swoje plusy i tak naprawdę od indywidualnych spostrzeżeń i preferencji zależy, która wanna stanie w naszym pokoju kąpielowym.

Kształt wanny

Nietypowa okrągła wanna
Nietypowa okrągła wanna

Kiedy podejmiemy ostateczną decyzję związaną z materiałem z którego ma być wykonana nasza wanna, trzeba koniecznie się zastanowić nad kształtem, umiejscowieniem jej, a także wielkością. Zdecydowana większość ludzi, decydując się na wannę, chce wybrać jak największą, ponieważ chce mieć komfort z zażywanej kąpieli. Pomimo tego, że wanny asymetryczne, najczęściej narożne pewnego czasu cieszyły się popularnością, obecnie najchętniej wybierane są wanny owalne albo też klasyczne prostokątne. To one są w stanie zapewnić nam największy komfort na największej ‘ przestrzeni’. Osoby posiadające sporych rozmiarów łazienki, nie rzadko podejmują decyzję o wyborze wanny wolnostojącej, która idealnie się wpisuje w wiele stylów, między innymi retro czy też skandynawski. W tym wypadku wanna stanowi główny punkt pokoju kąpielowego, który już od przekroczenia progu, zachęca swoim ciepłem do skorzystania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.