Jak masują wanny

Strumień wody w wannie wyposażonej w hydromasaż przypomina prawdziwy masaż klasyczny. Do niedawna można było z nich korzystać wyłącznie w uzdrowiskach, ale dziś wanny z hydromasażem mogą stanowić wyposażenie każdego domu. Choć w porównaniu z tradycyjnymi wannami są drogie, zainteresowanie od lat jest bardzo duże.

wanna z hydromasażem
wanna z hydromasażem

Wanny z hydromasażem najczęściej są akrylowe, a ich kolorystka jest różnorodna. Szukając wanny z hydromasażem nie powinniśmy mieć większego problemu z jej dopasowaniem do reszty łazienki. Podobnie jak zwykłe wanny, urządzenia z hydromasażem mają różne kształty i wymiary, a co za tym idzie różną pojemność. Wybór wanny z hydromasażem odpowiedniej do standardowej łazienki lub przestronnego pokoju kąpielowego nie jest trudny, jednak decydując się na takie urządzenie, warto wziąć pod uwagę koszty wody i zużycia energii.

Tak jak wanny tradycyjne, wanny z hydromasażem ustawia się na stelażu aluminiowym lub stalowym z możliwością regulacji wysokości. Konstrukcja wanny może być wzmocniona dzięki obudowie ze specjalnych paneli maskujących. Wanny z hydromasażem najczęściej dostępne są u nas w dwóch systemach masowania: powietrznym i wodno-powietrznym. W niektórych modelach stosuje się także łączenie masażu wodnego z działaniem fal ultradźwiękowych.

Masaż powietrzny polega na wtłaczaniu powietrza do wanny napełnionej wodą przez specjalne dysze lub otworki w wannie. Bąbelki powietrza otaczają całe ciało, likwidując napięcie i zaopatrując skórę w tlen i poprawiając krążenie krwi. Masaż powietrzno-wodny to tzw. „bicze wodne”. Woda i bąbelki powietrza masują ciało ze wszystkich stron lub tylko wybrane partie ciała. W ten sposób możliwe jest uzyskanie masażu uciskowego, co daje efekt podobny do akupunktury.

Jak przekonuje wielu specjalistów, decydując się na wannę z hydromasażem dokonujemy inwestycji nie tylko w dobre samopoczucie, ale także własne zdrowie. Aby jednak inwestycja nie okazała się chybiona, przed zakupem warto zwrócić uwagę na wszystkie parametry, a w przypadku przewlekłych dolegliwości zdrowotnych skonsultować z lekarzem.

źródło obrazka: www.mazurspa.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.