Jak zagospodarować malą łazienkę?

Mała łazienka ma na pewno swoje zalety, ponieważ jest przytulna, jednakże jej funkcjonalne urządzenie na pewno będzie wyzwaniem, ponieważ trzeba będzie zadbać o optyczne powiększenie pomieszczenia oraz dobranie takich urządzeń, które będą dopasowane do wnętrza pod względem rozmiaru. Na szczęście na rynku dostępna jest cała gama urządzeń, które są przeznaczone do małych łazienek. Szczególną estetyką wyróżnia się ceramika łazienkowa z serii NOVA TOP PICO, produkowana przez firmę KOŁO. Kolekcja jest przeznaczona specjalnie do łazienek o małych rozmiarach i mimo niewielkich rozmiarów ceramika zachowuje pełną funkcjonalność i pozwala stworzyć harmonijne i praktyczne wnętrze. Najlepszym rozwiązaniem, jakie możemy zastosować w małej łazience jest wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej. Warto wybrać model z przezroczystymi ściankami oraz drzwiami o kształcie owalnym, ponieważ w ten sposób kabina nie będzie przytłaczała wnętrza.

Wanna do małej łazienki

pomysł na małą łazienkę
pomysł na aranżację małej łazienki

Jeśli, mimo wszystko jesteśmy fanami długich kąpieli w wannie, to nie jesteśmy skazani na urządzenie, które zajmie nam pół pomieszczenia. Do małych łazienek polecane są wanny asymetryczne, które pozwalają na oszczędność miejsca oraz sprawiają, że wnętrze wygląda ciekawie. Małą łazienkę powinniśmy też zawsze utrzymywać w czystości, dlatego tak ważne jest, abyśmy zamontowali w niej półki, wieszaki, szafki i schowki, abyśmy mogli zawsze odkładać na miejsce wszystkie niezbędne przedmioty. Nieocenione w małych łazienkach są też grzejniki drabinkowe – zajmują bardzo mało miejsca i można na nich szybko wysuszyć ręczniki.

Optyczne powiększenie przestrzeni

Aby optycznie powiększyć małą łazienkę warto zainwestować w jasną glazurę i terakotę, a także w przemyślany sposób usytuować lustra oraz oświetlenie. Małe łazienki bardzo źle wyglądają w ciemnych kolorach. Nie powinny być też przytłaczane nadmierną ilością ozdób. Jasne płytki o średniej wielkości oraz dyskretne zdobienia sprawią, że przestrzeń będzie optycznie większa. Kolory, które dają wrażenie większej przestrzeni to przede wszystkim te kojarzące się z wodą i powietrzem – zimne odcienie błękitów, zielenie oraz niebieskawe fiolety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.