Jak zaplanować łazienkę z wanną wolnostojącą?

Czy wanna wolnostojąca sprawdzi się w każdej łazience? Jak zaplanować przestrzeń, aby korzystanie z tego typu wanny było wygodne i praktyczne? Odpowiedzi znajdziecie w tym tekście.

Czy wanna wolnostojąca nadaje się do każdej łazienki?
Wanna wolnostojąca to ostatnio bardzo modny i komfortowy element łazienki, który dodatkowo może stanowić jej największą ozdobę. Kąpiel w tego rodzaju wannie zapewnia swobodę i przestrzeń, dzięki którym łatwiej osiągnąć błogi relaks po męczącym dniu. Do niedawna wanny wolnostojące były zarezerwowane przede wszystkim do dużych łazienek i salonów kąpielowych, jednak obecnie są już dostępne także w mniejszych rozmiarach, ułatwiających dopasowanie ich nawet do łazienki o niewielkim metrażu. Oprócz standardowych wanien o długości 170-180 cm, bez problemu można już znaleźć modele mierzące 140-150 cm. W dopasowaniu wanny wolnostojącej do małej lub nietypowej łazienki pomaga także różnorodność kształtów. Jednym z takich rozwiązań jest wanna przyścienna, która pod względem kształtu i budowy nie różni się od wolnostojącej, można ją jednak zamontować tuż przy ścianie i w ten sposób zaoszczędzić cenną przestrzeń.

Jak zaplanować przestrzeń wokół wanny?
Przestrzeń wokół wanny to kolejna kwestia, którą należy dobrze przemyśleć jeszcze przed zakupem wanny. Ważne jest, aby umożliwiała bezproblemowy dostęp do wanny, ale także sprzątnie wokół niej. Ponieważ wanna wolnostojąca nie musi być na stałe przymocowana do podłogi, niekiedy możliwe jest jej przesunięcie, o ile pozwala na to instalacja doprowadzająca wodę.

O czym jeszcze pamiętać, przy montażu wanny wolnostojącej?
Przy montażu wanny wolnostojącej, a nawet na etapie projektowania wnętrza łazienki warto zwrócić uwagę na możliwości stworzenia miejsca na kosmetyki, akcesoria, dekoracje itp. Jest ich bardzo dużo – tradycyjne półki obok wanny, zdejmowane półki na wannę, wnęki wykonane w ścianie. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań i potrzeb, niektóre z nich należy jednak zaplanować odpowiednio wcześniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.