Parawan nawannowy – kabina i wanna w jednym

Wybór między wanną a kabiną prysznicową to odwieczny dylemat właścicieli małych łazienek. Szybki prysznic to idealne rozwiązanie dla aktywnych, ale chyba każdy z nas od czasu do czasu marzy o długiej relaksującej kąpiel. Jeśli w łazience brakuje miejsca na oba urządzenia, nic straconego. Nowoczesny parawan nawannowy łączy zalety kabiny prysznicowej i wanny.

Wygodna kąpiel, bezpieczny prysznic

parawan nawannowy
fot. stylownik.com

Parawan nawannowy to sprytne i praktyczne rozwiązanie, które umożliwia korzystanie z zalet wanny i kabiny prysznicowej niezależnie od rozmiarów łazienki. Zamontowane na wannie szklane ścianki chronią łazienkę przed zamoczeniem kiedy bierzemy prysznic, a dzięki uchwytom i wygodniejszemu dostępowi do wanny ułatwiają kąpiel (Prestige, Sanplast). Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów parawanów, które można dostosować do różnych rodzajów wanien i indywidualnych potrzeb. Parawan nawannowy w formie pojedynczej ścianki może być montowany na stałe lub płasko składać się na ścianie. Dzięki estetycznie prezentującym się zawiasom parawan łatwo się składa i nie rzuca się w oczy (Citylinetop, Artweger). To dobra opcja dla osób, które z prysznica korzystają równie często co z wanny. Większe modele wanien można wyposażyć w parawany dwu-, a nawet trzyskrzydłowe. Wiele powstających obecnie kolekcji ceramiki sanitarnej posiada specjalnie dedykowane parawany, idealnie dopasowane, zarówno pod względem technicznym , jak i wizualnym (DuraStyle, Duravit).

Higienicznie i komfortowo

parawan nawannowy
fot. artwger-polska.pl

Nowoczesne parawany zostały zaprojektowane tak, aby maksymalnie ułatwić dbanie o czystość i higienę. Jest to możliwe dzięki mechanizmom delikatnie unoszącym lu odchylającym ściankę. Montując parawan nie musimy się martwić, że szkło wkrótce pokryją zacieki i ślady po mydle. Tafla szkła, z którego wykonywane są parawany pokryta jest specjalną warstwą, która jest łatwa do czyszczenia i chroni przed powstawaniem osadów. Parawan nawannowy to także element coraz popularniejszych kabino-wanien (np. Twinline, Artweger). To pomysłowe urządzenie zapewnia najwyższy komfort, zwłaszcza w przypadku dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych.

Zdjęcie główne: www.lazienka-rea.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.