Najlepsze pomysły na obudowę wanny

Miejsce wokół wanny to obszar, któremu rzadko poświęcamy dostatecznie dużo uwagi, tymczasem obudowa wanny może pełnić funkcje estetycznie i praktyczne. Z praktycznego zastosowania tego elementu łazienki powinni być zadowoleni zarówno właściciele małych łazienek, jak i posiadacze dużej ilości kosmetyków, akcesoriów lub wielbiciele łazienkowych bibelotów.

Wanna z szufladami

obudowa wanny
fot. czterykaty.pl

Do niedawna najpowszechniej stosowanym materiałem do obudowy wanny były płytki ceramiczne. Co prawda, to rozwiązanie jest nadal chętnie stosowane, ale obecnie do wyboru mamy dużo więcej opcji. Oprócz walorów estetycznych mają one znaczenie praktyczne – nowoczesne obudowy mogą pełnić funkcję schowków lub półek, szuflad i szafek, co jest szczególnie korzystne w łazienkach o niewielkim metrażu.

Na kosmetyki i nie tylko

obudowa wanny
fot. lazienkowy.pl

Jeśli szukamy funkcjonalnej obudowy wanny, najprostszym rozwiązaniem będzie wybór gotowego produktu. Nowoczesne gotowe osłony są skonstruowane tak, aby montaż był jak najłatwiejszy. W przypadku wanny z hydromasażem, ważny jest także wygodny dostęp do instalacji. Gotowe obudowy mogą posiadać półki, szafeczki i szuflady, które można przeznaczyć do przechowywania kosmetyków, środków czystości, ręczników lub czasopism. Jeśli w łazience mamy dość miejsca, wyprofilowana obudowa wanny może służyć jako miejsce ekspozycji różnego rodzaju dekoracji. Praktyczne obudowy tego typu znajdziemy w ofercie: Duravit (2nd floor), Agape (Cartesio), Porcelanosa (Gamadecor), Agape (Cartesio), Cersanit (Smart), Roca (Modo).

Jeśli marzy nam się funkcjonalna i designerska osłona, zakup warto zaplanować już przy wyborze wanny. Obudowa wanny powinna być dobierana zgodnie z zaleceniami jej producenta. Dopasowanie gotowej obudowy do wanny, która stoi w naszej łazience ładnych parę lat może być problemem, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać ją indywidualnie. W ten sposób możemy nie tylko zaplanować układ półek i schowków, ale także dobrać ulubione materiały. Ich wybór jest praktycznie nieograniczony.

Zdjęcie główne: www.bagnosasso.ch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.