Niezbędne do wanny z hydromasażem

Kiedy już zdecydujemy się zainwestować w wymarzoną wannę hydromasażem, podczas zakupu konkretnego modelu warto zwrócić uwagę na wszelkie kwestie związane z jej montażem i techniczną stroną użytkowania. Ważne jest miejsce w którym ma stanąć, wszystkie niezbędne instalacje oraz dodatkowe wyposażenie, które sprawi, że korzystanie z wanny będzie czystą przyjemnością.

wanna z hydromasażem
wanna z hydromasażem

Miejsce i instalacje
Jak radzą specjaliści, powierzchnia łazienki, w której montuje się wannę z hydromasażem nie powinna być mniejsza niż 7 m², a podłoga, na której ma stanąć wanna, powinna być wypoziomowana. W pomieszczeniu niezbędna jest także dobrze działająca wentylacja grawitacyjna.
Aby uniknąć późniejszych kłopotów z eksploatacją, przed zamontowaniem wanny z hydromasażem trzeba zaplanować: rodzaj baterii wannowych, sposób odprowadzania wody oraz zasilanie energią elektryczną. Warto wiedzieć, że podłączenie wanny do instalacji wodnej i kanalizacyjnej powinien wykonać przeszkolony instalator. O polecenie odpowiedniego fachowca możemy poprosić w większości firm sprzedających wanny z hydromasażem.

Dodatkowe wyposażenie
Choć najważniejszą funkcją w wannie z hydromasażem jest system masażu, urządzenie może posiadać kilka dodatkowych funkcji, które mogą w znacznym stopniu ułatwić życie użytkownika wanny oraz umilić kąpiel. Najczęściej oferowanym dodatkowym wyposażeniem jest podwodne oświetlenie halogenowe oraz podgrzewacze, służące do stałego podtrzymywania temperatury wody. Wiele wanien posiada elektroniczne systemy dezynfekcji oraz mechanizm umożliwiający regulowanie wydajność wanny. W urządzeniach wyposażonych w regulator pracy dmuchawy odpowiednim przyciskiem można nastawić łagodniejszy masaż powietrzny.

Kupując wannę z hydromasażem koniecznie trzeba poznać jej parametry techniczne. Bez odpowiedniej mocy pompy i dmuchawy korzyści z hydromasażu będą raczej niewielkie. Dysze powinny znajdować się w takich miejscach, aby masowane były plecy i stopy. Wanna z hydromasażem to urządzenie elektryczne, dlatego powinno posiadać odpowiedni atesty bezpieczeństwa. Aby masaż w wannie rzeczywiście stanowił odpoczynek dla zmysłów, warto także zwrócić uwagę na głośność pracy silnika. Wszystkie te dane należy sprawdzić jeszcze w sklepie, prosząc o dokumentację urządzenia.

źródło zdjęcia: www.stylowalazienka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.