Powrót dużych wanien

Wanna bądź kabina prysznicowa to jedne z najważniejszych urządzeń łazienkowych, z których korzystamy na co dzień. Obecnie obserwujemy wielki powrót wanien sporych rozmiarów, które pomagają dostosować łazienkę do zmieniających się potrzeb.


Wanny prostokątne, wanny asymetryczne

Choć najnowsze tendencje designerskie sugerują umieszczenie w łazience dużej wanny (większej niż przeciętna, standardowa, o długości nawet do 190 cm, również kosztem pewnej ilości wolnego miejsca w łazience), nie oznacza to, że każdy model sprawdzi się w równym stopniu. Modele wanien typu jacuzzi zdecydowanie nie są na topie. Na co warto zatem zwrócić uwagę, by nasz zakup wpisał się w najnowsze trendy? Dobrym wyborem mogą być następujące typy wanien:
1. wanny prostokątne – ich główne zalety to: prosty, tradycyjny kształt, łatwość umieszczenia w łazience dzięki kątom prostym konstrukcji, nawiązanie do tradycji w wystroju łazienki (klasyczna forma, bez ekstrawagancji to także gwarancja bezpieczeństwa dzięki sprawdzonym rozwiązaniom). Producent urządzeń sanitarnych Sanitec oferuje liczne ciekawe modele wanien prostokątnych, które zadowolą najbardziej wymagających klientów, np.: wanna prostokątna COMFORT PLUS o wymiarach 190 x 90 cm, bez uchwytów lub z uchwytami; szerokość dna wynosząca 58 cm i głębokość 41 cm to parametry świadczące o doskonałym dostosowaniu wanny do codziennego użytku – spora ilość miejsca zwiększy także komfort korzystania z tego urządzenia. Wanny te kompletować można z parawanem nawannowym, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie efektu wanno-prysznica. 
2. wanny asymetryczne – to propozycja do łazienek o nieco większych wymiarach, takich, w których jest dość dużo miejsca na oryginalne rozwiązania. Ciekawy kształt będzie długo cieszył, a spore rozmiary urządzenia zapewnią komfort na co dzień; przykładowe modele, które idealnie uzupełnią nowoczesną łazienkę to np.: wanna asymetryczna SPLIT lewa lub prawa o wielkości 170 x 90 cm, głębokości 42 cm i szerokości dna wynoszącej 51,9 cm. Wanna asymetryczna może poprawić wygląd dość tradycyjnej łazienki, wprowadzając do niej element fantazji.
Wanna w nowoczesnej łazience
Obecnie wiele modeli wanien projektowanych jest z myślą o połączeniu ich z panelami, dzięki czemu możemy uzyskać efekt kabiny prysznicowej. Duże wanny idealnie sprawdzą się w takim połączeniu; do kompletowania można użyć np. parawan nawannowy GEO marki KOŁO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.