Wanna z hydromasażem – garść informacji

Dla wielu osób nie ma większej przyjemności na świecie od długiej, gorącej kąpieli w wannie. Jeśli jesteś jedną z takich osób, to na pewno przynajmniej teoretycznie rozważałeś kupno wygodnej wanny z hydromasażem. Można się jednak spotkać z opiniami, że tego rodzaju inwestycja to pieniądze wyrzucone w błoto i że można sobie zamiast specjalistycznej wanny kupić plastikową wkładkę „jacuzzi”, a efekt będzie ten sam. Jako osoba, która przetestowała na sobie skuteczność obu wspomnianych rozwiązań mogę spokojnie powiedzieć, że wkładki jacuzzi są, delikatnie rzecz ujmując, mało efektywne, tak więc dla mnie jedynym sensownym rozwiązaniem jest wanna z hydromasażem z prawdziwego zdarzenia.

Istotne rozróżnienia

wanna z hydromasazem
wanna z hydromasażem

Mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, że w handlu dostępne są trzy podstawowe warianty wanien z hydromasażem, przez co łatwo popełnić błąd i kupić nie do końca to, o co nam chodziło. Pierwsza opcja to wanna, w której woda jest zasysana przez pompę, a następnie kierowana z powrotem do wnętrza wanny pod sporym ciśnieniem w efekcie dając silny, orzeźwiający masaż strumieniem wody. Drugi rodzaj wanny wyposażony jest w pompę powietrza zasysającą powietrze z łazienki i wpuszczającą je do wanny, co daje dużo łagodniejszy i delikatny masaż „bąbelkami”. Trzecia wreszcie wersja (polecana przeze mnie) to hybryda dwóch powyższych – jest to też zazwyczaj opcja najbardziej kosztowna, ale warta każdego grosza w nią zainwestowanego. Jeśli dobrze poszukamy, to nasza „hybryda” będzie mieć możliwość wyboru rodzaju masażu i taką właśnie wannę z hydromasażem kupujmy, jeśli już chcemy w tego rodzaju wyposażenie inwestować.

Kąpiel dla zdrowia

ergonomiczna wanna z hydromasazem
ergonomiczna wanna z hydromasażem

Kąpiele z hydromasażem są świetnym sposobem na utrzymanie dobrej kondycji fizycznej i psychicznej, tak więc jeśli ktokolwiek twierdzi, że wanna z hydromasażem to zwyczajny zbytek, możecie go śmiało wyśmiać. Pamiętajcie też o jeszcze jednej istotnej sprawie: odległość pompy od wanny ma ogromne znaczenie, bo im bliżej wanny się pompa znajduje, tym lepszy i silniejszy efekt. Jeśli więc tylko układ łazienki na to pozwala, niech pompa będzie umiejscowiona przy samej wannie. Przyjemnej kąpieli!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.