Wanny ze stali emaliowanej Kaldewei – wytrzymałe, nowoczesne i ekologiczne

Stal emaliowana to obecnie jeden z najlepszych materiałów do produkcji wanien. W odróżnieniu od produktów z cienkiej stali starego typu, nowoczesne wanny ze stali emaliowanej mają mnóstwo zalet, dzięki którym są wysoko cenione na całym świecie.

fot. sztuka-architektury.pl
fot. sztuka-architektury.pl

Przez lata wanny wykonane ze stali emaliowanej budziły u nas wiele negatywnych skojarzeń odziedziczonych po czasach PRL. Warto jednak zdać sobie sprawę, że staromodne wanny z cienkiej stali już dawno odeszły do lamusa. Dziś na zachodzie stal jest materiałem, który dzięki swoim licznym właściwościom jest bardzo chętnie wykorzystywany do produkcji wyposażenia łazienek, przede wszystkim wanien i brodzików. Obecnie jednym z czołowych producentów zajmujących się produkcją emaliowanych wanien stalowych jest Kaldewei. Czym charakteryzują się wykonane ze stali produkty znanej marki z Westfalii?

Za ich główną zaletę uznaje się trwałość i wytrzymałość. Wanny i brodziki ze stali są bardzo twarde i odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, promieniowanie UV i wysokie temperatury. Nawet przy bardzo intensywnej eksploatacji produkty z 3,5 mm stali wyglądają jak nowe, co może mieć szczególnie znaczenie w łazienkach rodzinnych lub w mieszkaniach przeznaczonych na wynajem. Na swoje stalowe wyroby Kaldewei daje aż 30 lat gwarancji.

Kolejnym atutem stali emaliowanej wysokiej jakości jest łatwość pielęgnacji. Duża twardość i wyjątkowa gładkość powierzchni sprawia, że woda z łatwością ścieka po jej powierzchni, nie tworząc zacieków i osadów z brudu.

fot. ekspertbudowlany.pl
fot. ekspertbudowlany.pl

Wanny stalowe są znane z dobrych właściwości przewodzenia ciepła. Wanna szybko się nagrzewa i długo utrzymuje ciepło, stwarzając doskonałe warunki do długich relaksujących kąpieli.

Kaldewei szczególny nacisk kładzie na nowoczesne wzornictwo swoich wanien. Te nowoczesne produkty w niczym nie przypominają staromodnych wyrobów sprzed kilkudziesięciu lat. Zarówno kolorystyka, jak i modne formy współczesnych wanien ze stali emaliowanej pasują do najbardziej designerskich wnętrz.

Miłośnicy ekologicznych rozwiązań powinni także docenić fakt, że wanny stalowe Kaldewei ulegają całkowitemu recyklingowi, a firma jako pierwsza w Europie uzyskała deklarację EPD przyznawaną przez Niemieckie Towarzystwo Zrównoważonego Budownictwa.

Zdjęcie główne: www.lazienkowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.