Wybieramy wannę akrylową – najważniejsze wskazówki

Mimo obecnej bardzo dużej różnorodności materiałów, akryl wciąż odgrywa dominującą rolę w świecie wyposażenia łazienkowego. Składa się na to wiele przyczyn, przede wszystkim zalety tego tworzywa. Co warto wiedzieć o akrylu i na co zwracać uwagę, kupując akrylową wannę?

Wanna – dlaczego akrylowa?
Wanny stalowe i żeliwne przez wiele lat stanowiły podstawowy wystrój dawnych łazienek. Co ciekawe, te materiały są znów chętnie wykorzystywane obecnie – klienci odkrywają, że ciężkie żeliwo znakomicie utrzymuje temperaturę wody. Na rynek wchodzą także nowoczesne materiały, efekt osiągnięć technologicznych badaczy – konglomeraty. Mimo to, akrylowe wanny wciąż królują w łazienkach milionów osób. Skąd ich popularność? Wanny z akrylu są znacznie lżejsze niż np. stalowe, są ciepłe i miłe w dotyku, a do tego łatwe do utrzymania w czystości. W dobie mody na powłoki antybakteryjne warto dodać, że akryl wzbogacony w jony srebra to bardzo higieniczny materiał, który także zapobiega rozwojowi bakterii. Niemałe znaczenie ma także fakt, że przy tych wszystkich zaletach, wanny z akrylu są stosunkowo niedrogie.

Wybierając wannę akrylową warto zwracać uwagę na szereg czynników, które będą istotną wskazówkę przy kupowaniu właściwego produktu. Przede wszystkim trzeba się dowiedzieć, czy mamy do czynienia z wanną akrylową czy akrylowaną. Pierwsza z nich jest w całości wykonana z akrylu, druga posiada jedynie cienką warstwę, która prawdopodobnie z czasem będzie ulegać zniszczeniu. W przypadku wanien wykonanych z akrylu, istotna jest grubość wykorzystanych do produkcji płyt akrylowych. Jeśli w tym parametrze spełniona jest norma PN-EN14516+A1:2010, można mieć pewność, że jest to wanna wysokiej jakości. Przy kupowaniu wanny akrylowej ważną informacją będzie także gwarancja, która zwykle wynosi dwa lata. W przypadku najwyższej jakości wanien akrylowych producent gwarantuje również długość barwy powłoki. Wanny spełniające te parametry można spokojnie uznać, że produkty godne zaufania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.