Wybieramy wannę akrylową – najważniejsze wskazówki

Mimo obecnej bardzo dużej różnorodności materiałów, akryl wciąż odgrywa dominującą rolę w świecie wyposażenia łazienkowego. Składa się na to wiele przyczyn, przede wszystkim zalety tego tworzywa. Co warto wiedzieć o akrylu i na co zwracać uwagę, kupując akrylową wannę?

Wanna – dlaczego akrylowa?
Wanny stalowe i żeliwne przez wiele lat stanowiły podstawowy wystrój dawnych łazienek. Co ciekawe, te materiały są znów chętnie wykorzystywane obecnie – klienci odkrywają, że ciężkie żeliwo znakomicie utrzymuje temperaturę wody. Na rynek wchodzą także nowoczesne materiały, efekt osiągnięć technologicznych badaczy – konglomeraty. Mimo to, akrylowe wanny wciąż królują w łazienkach milionów osób. Skąd ich popularność? Wanny z akrylu są znacznie lżejsze niż np. stalowe, są ciepłe i miłe w dotyku, a do tego łatwe do utrzymania w czystości. W dobie mody na powłoki antybakteryjne warto dodać, że akryl wzbogacony w jony srebra to bardzo higieniczny materiał, który także zapobiega rozwojowi bakterii. Niemałe znaczenie ma także fakt, że przy tych wszystkich zaletach, wanny z akrylu są stosunkowo niedrogie.

Wybierając wannę akrylową warto zwracać uwagę na szereg czynników, które będą istotną wskazówkę przy kupowaniu właściwego produktu. Przede wszystkim trzeba się dowiedzieć, czy mamy do czynienia z wanną akrylową czy akrylowaną. Pierwsza z nich jest w całości wykonana z akrylu, druga posiada jedynie cienką warstwę, która prawdopodobnie z czasem będzie ulegać zniszczeniu. W przypadku wanien wykonanych z akrylu, istotna jest grubość wykorzystanych do produkcji płyt akrylowych. Jeśli w tym parametrze spełniona jest norma PN-EN14516+A1:2010, można mieć pewność, że jest to wanna wysokiej jakości. Przy kupowaniu wanny akrylowej ważną informacją będzie także gwarancja, która zwykle wynosi dwa lata. W przypadku najwyższej jakości wanien akrylowych producent gwarantuje również długość barwy powłoki. Wanny spełniające te parametry można spokojnie uznać, że produkty godne zaufania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.