Wybieramy wannę do łazienki

Duża i wygodna wanna w łazience jest bardzo często naszym marzeniem, jednak doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie zawsze możemy sobie na tego typu luksus pozwolić. I nie chodzi tu tylko o kwestie finansowe, ale raczej o to, że w naszych małych, blokowych łazienkach najczęściej nie da się umieścić wanny bez zmniejszenia poziomu komfortu i/lub funkcjonalności łazienki. Na szczęście już od jakiegoś czasu są na rynku dostępne rozwiązania, które mogą nam ułatwić spełnienie łazienkowych marzeń bez ponoszenia astronomicznych kosztów i bez radykalnych zmian w funkcjonalności.

Duża łazienka – duża wanna

wanna owalna
wanna owalna

W większych łazienkach mamy oczywiście większą możliwość manewru i nie ma chyba człowieka, który nie zdecydowałby się w takiej sytuacji na instalację czegoś mniejszego niż 170 cm długości. Tu jako podstawowy wybór są dla nas dostępne dwie opcje: wanny prostokątne i wanny owalne, przy czym warto pamiętać, że różnią się one głównie wyglądem, tak więc trzeba dobrać sobie odpowiednią wannę do reszty wyposażenia, aby nie powstały żadne stylistyczne „zgrzyty”. Rzecz jasna spora wanna oznacza również nieco większe zużycie wody (dla przykładu pełna wanna z serii „Perfect” firmy „Koło” mieści do 270 litrów), jednak wygoda i przyjemność płynąca z takiej kąpieli znakomicie rekompensują nieznacznie wyższe wydatki na wodę.

Rozwiązania dla małych łazienek

wanna narożna
wanna narożna

W mniejszych przestrzeniach doskonale natomiast sprawdzają się rozwiązania mniej typowe, ale wcale nie mniej wygodne: wanny asymetryczne to błogosławieństwo dla osób posiadających łazienki o nietypowym lub nieregularnym kształcie, natomiast wanny narożne są świetnym wyborem dla właścicieli tych najmniejszych łazienek – w obu wypadkach jednak można spokojnie używać zainstalowanej wanny jako głębokiego brodzika, co zdecydowanie zwiększa funkcjonalność tego elementu wyposażenia jak też może pomóc załagodzić potencjalne konflikty pomiędzy zwolennikami wanien i kabin prysznicowych w naszej rodzinie. Niezależnie od wybranej opcji koniecznie trzeba mądrze wybrać rodzaj materiału, z jakiego nasza wanna będzie wykonana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.