Zanim zamontujemy panel do hydromasażu

Panel do masażu pod prysznicem to jedno z najnowszych udogodnień łazienkowych. Biczowy masaż wodny działa odprężająco, rozluźnia mięśnie, korzystnie wpływa funkcjonowanie organizmu i samopoczucie. Urządzenie daje wiele przyjemności, a jego montaż nie jest trudny, dlatego cieszy się ono coraz większą popularnością. Zanim jednak zdecydujemy się zakup panelu, warto poznać odpowiedzi na najczęstsze pytania.

Do jakiej łazienki?

panel prysznicowy

Podstawową kwestią, jaką należy rozważyć zanim zamontujemy panel prysznicowy, są parametry naszej łazienki i możliwości instalacji urządzenia. Panel można zamontować w prawie każdej łazience, jednak ważne jest, aby sprawdzić czy spełnia najważniejsze kryteria. Pierwszym z nich jest odpowiedni poziom ciśnienia w instalacji. Przeważnie ciśnienie powinno wynosić co najmniej 1,5 bara. W przypadku przepływowego podgrzewacza wody wymagana jest moc minimum 24 kW, natomiast podgrzewacz pojemnościowy musi spełniać kryterium wielkości.

Baterie i dysze

panel prysznicowyIstotnym pytaniem, jakie warto sobie zadać jest to, na jaki masaż chcemy postawić. Więcej dysz w panelu oznacza delikatniejszy masaż. Niezależnie od sposobu ułożenia dysz, przy masażu można się swobodnie obracać, masując wybraną część ciała, jednak aby masaż przebiegał prawidłowo, ważna jest wysokość ich umiejscowienia. Dysze górne powinny być skierowane na barki, a dolne na okolice lędźwi. Zanim zamontujemy panel do hydromasażu, należy także zastanowić się nad wyborem odpowiednim baterii. Do wyboru mamy baterię termostatyczną, gwarantującą komfort i bezpieczeństwo oraz mieszaczową, w której sami musimy kontrolować temperaturę i strumień wody.

Oprócz wymienionych podstawowych kryteriów wyboru panelu do hydromasażu, pozostają też inne, takie jak wybór odpowiedniego materiału. Panele ze stali, akrylu, kompozytu czy aluminium różnią się nie tylko ceną i designem, ale także trwałością, dlatego szukając właściwego urządzenia do masażu pod prysznicem, warto zastanowić się na jakich jego właściwościach zależy nam najbardziej.

zdjęcie główne: www.gryfsan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.