Miska wc – podwieszana czy kompakt?

Wśród różnych typów dostępnych obecnie misek wc, zdecydowanie największą popularnością cieszą się podwieszane i kompaktowe. Jakie są ich zalety i wady?

Jeszcze niedawno wybór miski wc do łazienki nie stanowił większego problemu. Oferta tego typu produktów była dość ograniczona, w porównaniu do wielości wanien, umywalek i kabin prysznicowych. Obecnie znalezienie odpowiedniej miski wc to już większe wyzwanie. Nowoczesne modele różnią się tylko typem, ale także designem i zastosowanymi technologiami. Na początek warto jednak skupić się na podstawowych kwestiach, które są najbardziej istotne w montażu i użytkowaniu toalety, czyli rodzaju miski wc. Nowe modele dzielą się na dwa podstawowe typy: miski wc kompaktowe i podwieszane. Czym się charakteryzuje każdy z nich?

Miski podwieszane

Posiadają rozmaite kształty i wymiary, dzięki czemu bez problemu można je dobrać do różnych stylów i ilości wolnego miejsca w łazience.

Zapewniają wysoce estetyczny wygląd całej strefy, przeznaczonej na toaletę – elementy instalacji są ukryte w ścianie.

Brak dodatkowych elementów to także łatwość sprzątania wokół i pod miską wc.

W przypadku awarii systemu spłukiwania nie trzeba rozkuwać ściany, dostęp do środka jest możliwy od strony przycisku do spłukiwania.

Nieco problemu może sprawić dopasowanie stelaża do miski podwieszanej, jednak zwykle są one dostępne w tym samym miejscu.

Pewną wadą podwieszanych misek wc jest fakt, że wymagają więcej pracy przy montażu – konieczne jest wykucie otworu w ścianie lub obudowanie instalacji.

Miski kompaktowe

Jedną z ich najważniejszych zalet jest łatwość montażu, który w odróżnieniu od misek podwieszanych nie wymaga dodatkowych ingerencji w strukturę ściany.

Kompakt nie zajmuje wiele miejsca oraz pozwala ukryć nieestetyczne rury odpływowe.

Miska wc w formie kompaktu to dobra opcja przy niskim budżecie. Zdecydowana większość modeli odznacza się stosunkowo niską ceną.

Kupując miskę kompaktową, trzeba wziąć pod uwagę jeden poważny minus – nie jest ona tak łatwa w czyszczeniu, jak miska podwieszana. Posiada więcej zakamarków i trudno dostępnych miejsc, dlatego warto wybierać modele o możliwe najprostszej budowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.