Moduły i stelaże podtynkowe – praktyczne i estetyczne

Instalacja stelażu lub modułu sanitarnego w łazience to sposób na estetyczny wygląd wnętrza oraz możliwość wprowadzenia wielu komfortowych udogodnień. Nowoczesne instalacje już od kilku lat rewolucjonizują polskie łazienki, dając nieograniczone możliwości w aranżacji przestrzeni.

Stelaże podtynkowe to rozwiązanie znane już u nas od dłuższego czasu, z kolei nieco młodsze moduły sanitarne pojawiły się stosunkowo niedawno. Oba typy urządzeń mają za zadanie zwiększanie estetyki wnętrza, poprzez maskowanie wszelkich instalacji w pobliżu sedesu. Jakie są najważniejsze cechy stelaży i modułów sanitarnych?

Stelaż podtynkowy

Więcej możliwości
Stelaż podtynkowy to rozwiązanie idealne, jeśli planujemy remont łazienki. Urządzenie zamontowane w ścianie za sedesem jest z zewnątrz niewidoczne. Można je obudować za pomocą dowolnego materiału, a tworzącą się przestrzeń nad sedesem i po jego bokach, możemy wykorzystać na dodatkową szafkę lub półki. Stelaże dają duże pole do manewru dla różnych eksperymentów w aranżacji wnętrza. Do wyboru mamy urządzenia o regulowanej wysokości, specjalne systemu do zabudowy ciężkiej, a także dekoracyjne elementy, które pozwalają stworzyć wyjątkowy charakter łazienki.

Moduł sanitarny

Sprytna obudowa
Moduł sanitarny to gotowe rozwiązanie służące do obudowy sedesu. Jego zaletą jest przede wszystkim brak konieczności przeprowadzania remontu, z gotowym do instalacji modułem sanitarnym możemy odmienić wygląd łazienki szybko i bez zbędnych komplikacji. Choć nie daje on tyle opcji aranżacyjnych co stelaż, możemy wybierać wśród różnego rodzaju materiałów – płyta, drewno, szkło, a także skorzystać z dodatkowych elementów, takich jak półeczki czy wieszaki. Umiejętnie dobrany moduł może być ciekawym elementem dekoracyjnym łazienki, dzięki łączeniu różnych kolorów i rozmiarów półeczek, czy podświetleniu.

Stelaże i moduły warto kompletować wraz z pozostałymi elementami wyposażenia łazienki. W kolekcjach ceramiki sanitarnej większości producentów, osłonę stelaża możemy dopasować do mebli i urządzeń, a designerskie przyciski spłuczki od tego samego producenta, pozwolą stworzyć dobrze dobraną całość.

źródło obrazka: www.sanitariaty.blog.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.