Strukturalne płytki ceramiczne

Kolor jest bez wątpienia istotny w aranżacji pomieszczeń, gdyż wpływa na nasze pierwsze wrażenie. Współcześnie wykańczanie ścian bazuje już nie tylko na barwach, ale też na strukturze, dlatego w łazienkach coraz większą popularnością cieszą się płytki fakturowe. Płytki ceramiczne strukturalne podkreślają i wydobywają głębię koloru, a jednocześnie są bardzo eleganckie. Stanowią propozycję dla osób nowoczesnych, które pragną podążać za nurtem wielowymiarowości, coraz bardziej dominującym w naszym życiu.

Co to są płytki fakturowe?

Wypukła struktura płytek sprawia, że wykończone nimi ściany przypominają trójwymiarowe obrazy.
Wypukła struktura płytek sprawia, że wykończone nimi ściany przypominają trójwymiarowe obrazy.

Płytki fakturowe albo inaczej płytki strukturalne to płytki, które dzięki możliwościom technologicznym, mają trójwymiarową strukturę wyczuwalną w dotyku, np. efekt fali, plecionej maty czy struktura drewna. Struktura płytek uwydatnia atmosferę miejsca, harmonizuje przestrzeń i wyraża emocje. Producenci płytek fakturowych czerpią inspiracje z otaczającego nas świata, łącząc klasykę z nowoczesnym designem, prostotę z elegancją. Zabiegi służące nadaniu struktury płytce zapewniają niepowtarzalny efekt aranżacyjny. W zależności od tego, na jaki model płytek się zdecydujemy, możemy stworzyć przestrzeń spokojną, wyciszającą albo odwrotnie – motywującą, dynamiczną, pobudzającą.

Czarne płytki ceramiczne o wypukłej fakturze.
Czarne płytki ceramiczne o wypukłej fakturze.

Ornamentyka na płytkach powoli odchodzi do lamusa i nie jest już zbyt popularną metodą zdobienia wnętrz. Do łask wracają raczej delikatne wzory tłoczone w strukturze każdego kafelka. Modne są również ozdobne elementy (np. błyszczące kryształki) wtapiane w fakturę płytki. Wypukła struktura płytek fakturowych sprawia, że pomieszczenie wydaje się być bardziej przestronne, a wykończone płytkami strukturalnymi ściany przypominają trójwymiarowe obrazy.

Strukturalne płytki dekoracyjne na ścianie w łazience.
Strukturalne płytki dekoracyjne na ścianie w łazience.

Nowoczesne metody produkcyjne płytek ceramicznych umożliwiają uzyskanie niepowtarzalnych struktur, które wiernie imitują drewno czy naturalny kamień. Jakość zdobień ceramiki jest na bardzo wysokim poziomie i ciągle się rozwija. Strukturalne płytki ceramiczne możemy znaleźć w ofercie wielu producentów płytek. Płytki fakturowe najlepiej połączyć z oświetleniem LED, które podkreśli piękno wykończonej ściany. Wypukła struktura płytek oświetlona jasnym światłem nabiera cech trójwymiarowego obrazu. Czasami umiejętnie zastosowany dekor może dać złudzenie ruchu. Płytki strukturalne nadają się do małych pomieszczeń, gdyż powiększają je optycznie. Błyszcząca powierzchnia płytki i jej struktura sprawiają, że wnętrze staje się intrygujące, nieoczywiste i bardziej przestronne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.