Technologie dla higienicznej czystości wc

Miska wc to jeden z najczęściej użytkowanych elementów łazienki oraz najbardziej narażony na zanieczyszczenia. To sprawia, że jednym z najmocniej rozwijających się trendów na rynku ceramiki łazienkowej są technologie służące utrzymaniu higienicznej czystości w łazience. Oto krótki przegląd rozwiązań technologicznych zapobiegających rozwojowi drobnoustrojów w strefie wc.

fot. duravit.co.uk

HygieneGlaze Duravit – antybakteryjna glazura
Propozycja marki Duravit to nie typowa powłoka antybakteryjna, ale glazura o właściwościach antybakteryjnych. Różnica polega na tym, że warstwa powstała z mieszanki cynowo-cynkowej zostaje zintegrowana ze szkliwem ceramicznym podczas wypalania, a następnie zapieczona w w strukturze ceramiki. Dzięki temu procesowi warstwa HygieneGlaz zostaje na stałe połączona z miską wc, a jej właściwości antybakteryjne będą służyły użytkownikom toalety bez limitów czasowych. Glazura HygieneGlaz jest dostępna w następujących seriach misek wc Duravit: Happy D2, DuraStyle, D-Code Starck, ME by Starck i P3 Comforts, Darling New, Architec.

fot. villeroy-boch.pl

Villeroy&Boch – 4 technologie dla perfekcyjnej czystości
Marka Villeroy&Boch dla utrzymania higienicznej czystości swoich misek wc wprowadziła aż cztery różne rozwiązanie. DirectFlush to system spłukiwania w miskach bezrantowych, gwarantujący dokładne i szybkie czyszczenie, bez rozpryskiwania wody. ViFresh to zintegrowany koszyczek na żel lub kostki do wc, znajdujący się poza miską wc. Wzbogaca system spłukiwania w świeży zapach i nie wymaga dotykania niehigienicznych stref. Z kolei AntiBac to innowacyjna powłoka antybakteryjna z nanocząsteczkami srebra, które według producenta likwidują 99,9 proc. bakterii na powierzchni ceramiki. Ostatnia technologią w służbie czystości, stosowaną przez niemieckiego producenta jest CeramicPlus – idealnie gładkie szkliwo, z którego wszelki brudy i osady zmywają się same, bez najmniejszego wysiłku.

Wartym uwagi rozwiązaniem są także antybakteryjne deski, zawierające nanoczęsteczki srebra. Można je zamontować nawet na zwykłej toalecie, jeśli tymczasowo nie planujemy wymienić miski wc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.