Toaleta – razem czy osobno?

Dzielenie toalety i łazienki na dwa pomieszczenia ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Według pierwszych za osobną toaletą przemawiają przede wszystkim względy higieniczne i wygoda wszystkich domowników. Ze strony drugich padają argumenty z którymi zgodzą się przede wszystkim posiadacze niewielkich mieszkań.

Po pierwsze higiena

toaleta
fot. porady.czterykaty.pl

Oddzielne pomieszczenie przeznaczone na toaletę i niewielką umywalkę to z pewnością rozwiązanie, które ma wiele zalet. Na pierwszym miejscu trzeba wymienić kwestię higieny. O tym, że podczas spłukiwania wody w toalecie w powietrze wznosi się mnóstwo chorobotwórczych drobnoustrojów wiadomo nie od dziś. Najlepszym sposobem na uniknięcie kontaktu z bakteriami i wirusami, które z miski wc mogą trafić na ręczniki, ubrania i szczotki do zębów, jest oddzielenie toalety i miejsca w którym trzymamy akcesoria do mycia. Nie da się także ukryć, że posiadanie osobnej toalety rozwiązuje problem blokowania łazienki przez jednego z domowników. Jeśli w mniejszym pomieszczeniu jest pewna ilość dodatkowego miejsca, można w nim zamontować mały brodzik i urządzić niewielką łazienkę dla gości.

Razem, ale osobno

toaleta
fot. fotosolar.pl

Oczywiście, stworzenie oddzielnej toalety nie zawsze jest możliwe. Trzeba pamiętać, że urządzenie dodatkowego pomieszczenia z wyposażeniem sanitarnym to kolejny koszt, nie wspominając o sytuacji, gdy na osobną toaletę po prostu nie ma miejsca. Jeśli nie mamy wyboru i toaletę musimy urządzić w łazience, miskę wc warto oddzielić od reszty pomieszczenia za pomocą ścianki działowej. Murek z luksferów lub innego modnego materiału będzie pełnić funkcję praktyczną i estetyczną. W oddzieleniu strefy wc od umywalki i wanny pomóc mogą także specjalne lekkie drzwiczki. Takie rozwiązanie będzie bardzo funkcjonalne, jeśli przy planowaniu wnętrza będziemy pamiętać o zachowaniu odpowiednich odstępów między sprzętami. Podkreślenie podziału łazienki na różne strefy za pomocą kolorów, podświetlenia czy dekoracji może dać dodatkowy i całkiem oryginalny efekt wizualny.

Zdjęcie główne: www.kobietawielepiej.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.