Wybieramy deskę sedesową

Deska sedesowa to element, który rzadko przykuwa uwagę, jednak bez niej wygodne korzystanie w miski wc nie byłoby możliwe. W ofertach sklepów dostępnych jest dziś wiele różnych rodzajów desek sedesowych. Jaką deska będzie najlepsza i na co zwracać uwagę podczas kupowania?

Deska sedesowa – drobny szczegół w wyposażeniu łazienki, który ma wpływ na wiele: komfort oraz higienę korzystania z łazienki. Rodzaj deski sedesowej dodatkowo ma ważny wpływ na łatwość sprzątania. Jej głównym celem jest nie tylko umożliwienie wygodnego korzystania z miski wc, ale także zabezpieczenie przed przedostawaniem się z jej wnętrza chorobotwórczych drobnoustrojów – aby tak było, miska wc powinna być zamknięta, kiedy się z niej nie korzysta. Jaki są dostępne na rynku rodzaje desek sedesowych i na warto zwracać uwagę podczas ich kupowania?

Deski standardowe to dobrze wszystkim znane, tradycyjne deski, których najważniejsze zalety to niska cena i łatwa dostępność. Są dostępne w wielu kolorach i wzorach, np. imitacja drewna, dlatego bez problemu można znaleźć deskę odpowiadającą do indywidualnego stylu łazienki. Kupując klasyczną deskę sedesową, warto zwracać uwagę na jakość materiału oraz mocowanie. W najtańszych deskach mocowanie stanowi najsłabszy element, który szybko się psuje.

Deski wolnoopadające to zazwyczaj deski lepszej jakości, które są bardziej wytrzymałe. Nierzadko są wykonane z antybakteryjnych materiałów. Najważniejszą cechą tego rodzaju desek jest wspornik, powodujący ciche i powolne opadanie, bez typowego dla zwykłych desek głośnego trzaskania.

Deski elektroniczne to deski łączące zalety zwykłej deski i bidetu. Te zaawansowane technologicznie urządzenia umożliwiają utrzymanie najwyższej higieny i komfortu po korzystaniu z toalety.

Deski automatyczne, zwane także toaletami japońskimi. Posiadają czujnik ruchu, który powoduje automatyczne zamknięcie, kiedy nikogo nie ma w pobliżu.

Wybór deski sedesowej zależy od wielu czynników, jeśli zależy nam na komforcie, wytrzymałość i dodatkowych funkcjach, warto zainwestować, ponieważ różnica w użytkowaniu deski wykorzystującej najnowsze technologie jest wyraźnie odczuwalna. Jeśli jednak wolimy tradycyjne rozwiązania, zwracajmy uwagę ma materiały, sposób mocowania deski i możliwość jej odpięcia w przypadku czyszczenia. Także taka deska możne sprawić, że korzystanie z toalety będzie wygodne i przyjemne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.