Wybieramy deskę sedesową

Oferta desek sedesowych jest dziś naprawdę duża. Ten stosunkowo nieduży i pozornie nieskomplikowany element wyposażenia występuje w wielu rozmiarach, kształtach i kolorach. Jeśli nie chcemy spędzić długich godzin na poszukiwaniu deski sedesowej, warto dowiedzieć się o nich nieco więcej.

Wymiary to podstawa

deska sedesowa
fot. stronywnetza.urzadzamy.pl

Aby deska była dobrze dopasowana do miski, nie obędzie się bez dokonania pomiarów. Zanim wybierzemy deskę musimy poznać jej długość, szerokość i rozstaw mocowań. Większość desek daje możliwość regulacji na śrubach w poziomie lub pionie. W pierwszym przypadku regulujemy deskę do szerokości muszli, w drugim do jej długości. Trzeba pamiętać, że nawet w przypadku desek uniwersalnych regulacja jest ograniczona. Dobrym rozwiązaniem może być dokonanie obrysu deski. Kiedy znamy już wymiary deski, warto zwrócić uwagę na jej kształt. Powinien odpowiadać kształtowi miski, a te bywają różne. Do wybory mamy zarówno nowoczesne, opływowe, jak i nietypowe formy desek, w tym deski w różnych zabawnych kształtach dla dzieci.

Jaki materiał?

deska sedesowa
fot. lazienkowy.pl

Kolejna istotna kwestia, na którą należy zwrócić uwagę to materiał. Także w tym względzie producenci zapewniają szeroki wybór. Trzeba jednak wiedzieć, że materiały różnią się nie tylko wyglądem, ale także wytrzymałością i ceną. Deski z polipropylenu i plastików miękkich to najłatwiej dostępne i tanie produkty. Mogą występować w wielu kolorach i wzorach, jednak nie są wytrzymałe, ani odporne na zarysowania. Deski z plastiku twardego są znacznie bardziej trwałe, a do tego łatwiejsze w czyszczeniu. Oryginalnym rozwiązaniem są deski z drewna. Ich zalety to ciekawy wygląd i wytrzymałość, jednak wymagają znacznie częstszego i dokładniejszego mycia. Zastąpić je mogą łatwiejsze w utrzymaniu deski z MDF i drewna prasowanego. Deski sedesowe mogą być wzbogacone w dodatkowe opcje i właściwości, ułatwiające użytkowanie i utrzymywanie higieny. Jednym z takich rozwiązań jest powłoka antybakteryjna, która zapobiega rozwojowi drobnoustrojów na jej powierzchni. Deska może być również wyposażona w funkcję bidetu, dodatkową pokrywę lub miękką powłokę dla dzieci. Do standardu przechodzą deski wolno opadające oraz z możliwością wypinania.

Do zakupu deski sedesowej warto się dobrze przygotować. W dokonaniu właściwego wyboru pomoże nam znajomość podstawowych parametrów oraz materiałów, z jakich są wykonywane. Jeśli mimo to pojawia się problem ze znalezieniem deski, pamiętajmy, że pasującego produktu najlepiej szukać u producenta miski wc.

Zdjęcie główne: www.czterykaty.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.