Wyposażenie przyjazne dla środowiska naturalnego

Zazwyczaj dbanie o ekologię i o stan naszego środowiska naturalnego kojarzy się ludziom z rozmaitymi akcjami ekologów mającymi na celu zahamowanie wycinki amazońskiej dżungli tropikalnej czy zachowaniem jakiegoś rezerwatu przyrody w nienaruszonym stanie. Trzeba jednak mieć świadomość, że ekologia to coś znacznie bardziej złożonego i że tak naprawdę każdy z nas może bez większego trudu stać się aktywnym bojownikiem o środowisko naturalne bez konieczności udawania się na jakąkolwiek pikietę czy protest – mało tego: możemy to osiągnąć praktycznie bez wychodzenia z domu!

Oszczędność wody na wielu poziomach

muszla klozetowa rimfree
muszla klozetowa rimfree

Najprawdopodobniej wiele osób przyjmie z najwyższym zaskoczeniem informację, że największą ilość wody pitnej marnujemy każdego dnia w naszych domach – wbrew pozorom to nie przemysł jest największym zagrożeniem dla globalnych rezerw słodkiej wody, które stanowią około 2% całej wody występującej na Ziemi. Redukcję ilości zużywanej wody możemy osiągnąć relatywnie łatwo: wystarczy zdecydować się na instalację wyposażenia łazienkowego specjalnie do tego celu zaprojektowanego – dobrym przykładem są muszle klozetowe typu „rimfree” (czyli bez wewnętrznego kołnierza) albo wydajne i ekonomiczne kabiny prysznicowe (najlepsze pod tym względem są kabiny mało popularnego w Polsce typu „navy”, które zużywają zaledwie około 20 litrów wody na pełen cykl kąpieli).

Mniej bakterii – więcej oszczędności

wnętrze muszli rimfree
wnętrze muszli rimfree

Podstawową zaletą rozwiązań „rimfree” jest fakt braku kołnierza, co bezpośrednio przekłada się na ilość bakterii „zamieszkujących” naszą łazienkę czy toaletę: w muszlach klozetowych i bidetach „rimfree” bakterie nie mają bezpiecznego miejsca do życia, więc tego rodzaju wyposażenie jest wręcz idealnym rozwiązaniem dla szpitali czy innych miejsc, w których higiena odgrywa kluczową rolę.

Oczywiście tego typu muszle mogą być z łatwością stosowane w naszych domach.  A co równie ważne dzięki unikalnemu designowi to to, że nie musimy zużywać aż tyle detergentów, aby utrzymać łazienkę w czystości, co znacząco redukuje ilość zatruwanej przez nas wody. Rzecz jasna muszle „rimfree” zostały również zaprojektowane tak, aby ilość jednorazowo spłukiwanej wody była także mniejsza niż w przypadku standardowej muszli bez redukcji skuteczności spłukania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.