W+W – nowatorsko i ekologicznie

Oszczędność to cecha korzystna nie tylko dla stanu naszego portfela. Postępując w umiejętny sposób możemy oszczędzać finanse, czas, przestrzeń we własnym domu oraz naturalne zasoby środowiska. Projektanci marki Roca postanowili przełożyć tę ideę na rzeczywistość, tworząc całkowicie nowatorskie rozwiązanie w dziedzinie ceramiki łazienkowej.

W+W Roca
W+W Roca

W+W to skrót od słów washbasin i watercloset oraz nazwa wyjątkowego urządzenia: umywalki połączonej z miską WC. Urządzenie, swoim niesamowitym kształtem przypominające literę L, to nie tylko kombinacja dwóch podstawowych elementów wyposażenia łazienki, ale także połączenie dwóch najważniejszych cech współczesnej aranżacji wnętrz: designu i troski o środowisko.

W urządzeniu W+W marki Roca woda, którą najpierw wykorzystujemy w umywalce, służy także do spłukiwania miski WC. Zanim woda, którą myjemy ręce trafi do urządzenia spłukującego jest uzdatniana w dwóch etapach: najpierw jest oczyszczana, a następnie dezynfekowana. Dzięki temu procesowi ta sama ilość czystej wody służy do dwóch czynności, co w znaczny sposób zmniejsza zużycie. Oszczędzanie zaczyna się jednak już przy uruchomieniu baterii urządzenia – specjalny system ograniczający nadmierny wypływ wody z kranu zmniejsza wydatki wody oraz prądu.

Szczególne wrażenie robi bryła urządzenia. W+W tworzy przemyślaną i jednolitą całość, będącą interesującym elementem dekoracyjnym wnętrza. Już na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że nie mamy do czynienia z urządzeniem sanitarnym, ale rzeźbą „żywcem” przeniesioną do łazienki z galerii sztuki współczesnej. W tym układzie bryły nie chodzi jednak wyłącznie o względy estetyczne. Oszczędność miejsca, które zapewnia jest ważnym argumentem zarówno dla miłośników wolnych przestrzeni, jak i posiadaczy łazienek o niewielkim metrażu.

W+W to urządzenie, które w wyjątkowo udany sposób łączy bezkompromisowy design, praktyczne rozwiązania, które poprawiają komfort życia i rzeczywisty wpływ na stan środowiska. Warto je polecić wszystkim, dla których te wartości nie są bez znaczenia.

źródło zdjęcia: www.roca.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.