Wanna we współczesnej łazience

Urządzenie łazienki zależy od wielu czynników – jednym z najważniejszych jest rozmiar pomieszczenia. Łazienki, które z konieczności należy zaaranżować na niewielkiej powierzchni mogą być kłopotliwe do urządzenia, a jednak istnieją różne sposoby, dzięki którym nawet pomimo trudności z rozmieszczeniem sanitariatów i mebli możliwe jest osiągnięcie satysfakcjonującego rezultatu.


Wanna czy prysznic?
Umieszczenie w łazience wanny z pewnością sprzyja osiągnięciu w łazience atmosfery o wiele bardziej przypominającej centrum spa; sanitariat ten kojarzy się z relaksem i odpoczynkiem po dniu pełnym wyzwań, podczas prysznic znacznie bardziej sprzyja odświeżeniu i przebudzeniu przed dniem pracy i kojarzy się z dynamicznym, współczesnym trybem życia. W zależności od modelu wanny możliwe jest wpłynięcie na styl łazienki – sanitariat w jasnych kolorach, np. w prostokątnym lub trójkątnym kształcie (wanna narożna) znacznie bardziej kojarzy się z łazienką w stylu współczesnym, podczas gdy wanna owalna, biała, najlepiej na nóżkach i niedotykająca dnem do podłoża, jest typowa raczej dla łazienki w stylu klasycznym, tradycyjnym. Jasne kolory, przede wszystkim klasyczna biel, nadają wnętrzu charakteru lekkości i świeżości. Wanny kolorowe z kolei sprzyjają stworzeniu w pomieszczeniu atmosfery o wiele bardziej fantazyjnej. Łazienki, w których znajdziemy kolorowe sanitariaty o wiele bardziej kojarzą się ze stylem współczesnym, aczkolwiek nie wyklucza to możliwości stworzenia wnętrza w stylu tradycyjnym, które równie dobrze wpisywałoby się we współczesny tryb życia, w którym wszystkie czynności codziennego życia należy wykonywać w raczej szybkim tempie. Ostatecznie, wybór wanny ma tę zaletę, że możliwe jest np. pominięcie umywalki w zestawie mebli łazienkowych, gdyż krany wanny w dostatecznym stopniu umożliwiają umycie rąk czy zębów.


Zalety wanny
Wanna to sanitariat doskonale wpisujący się także do łazienek urządzonych w stylu nowoczesnym, których użytkownicy prowadzą dynamiczny i szybki tryb życia. Dzięki wannie można np. pominąć innego rodzaju sanitariaty w łazience (jak chociażby umywalka). Wanna pomaga również nabrać sił na nadchodzący dzień wieczorem dniu pełnym wyzwań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.