Nietypowa łazienka a kabina prysznicowa – radzi marka Radaway

Zbyt mała wnęka, słup konstrukcyjny lub wnęka pod skosem stają na drodze montażu wymarzonej kabiny prysznicowej? Na większość tego rodzaju dylematów można znaleźć rozwiązanie.

Niestandardowy kształt lub nietypowe elementy konstrukcyjne w polskich łazienkach można spotkać coraz częściej. Ich obecność może być podyktowana wieloma względami – estetycznymi, praktycznymi, funkcjonalnymi. Nierzadko zdarza się, że powodują trudności podczas montażu kabiny prysznicowej, jednak na każdą z nich, niemal zawsze można znaleźć rozwiązanie. O tym jak radzić sobie z niestandardowymi sytuacjami przy montażu kabiny i brodzika radzą eksperci marki Radaway.

Ścianka działowa
Dzięki ściankom działowym i przepierzeniom można łatwo jest wydzielić strefy funkcjonalne w łazience oraz nadać pomieszczeniu indywidualny charakter. Nietypowy model kabiny prysznicowej, np. Almatea Radaway, między ścianą a ścianką działową zapewnia bezproblemowy montaż i pomaga podkreślić odrębność strefy kąpielowej.

Mała wnęka
W małej wnęce można urządzić miejsce na półki, mini-pralnię, a nawet umieścić w niej kabinę prysznicową. Musi to być jednak model o niestandardowym układzie, np. profilem montowanym do czoła lub boku ściany. Brak ram może dodać przejrzystości i lekkości zabudowanej w tej części łazienki.

Wnęka pod skosem
To na pierwszy rzut oka trudny przypadek, jednak dzięki odpowiedniej aranżacji skosy i belki podtrzymujące dach można wykorzystać jako oryginalną i funkcjonalną przestrzeń użytkową. W tym celu można zastosować drzwi docinane do skosu, które mogą zamknąć wnękę, tworzącą przestrzeń prysznicową.

Łazienka na poddaszu
Jeszcze większe trudności może sprawiać łazienka na poddaszu pozbawiona wnęk. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest stworzenie kabiny z dociętych do skosów ścianek. Pozostawienie większej przestrzeni wewnątrz tego typu kabiny zrekompensuje ilość wolnego miejsca zajmowanego przez skos.

Słup konstrukcyjny
Ta pozorna przeszkoda może pełnić w strefie kąpielowej wiele funkcji, np. wieszaka na ręczniki, a nawet być wykorzystana do montażu kabiny. Słup zlokalizowany blisko ścian można obudować ściankami i drzwiami kabiny, tak by tworzyły jedną, zupełnie wyjątkową i funkcjonalną całość.

Źródło: www.radaway.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.