Ceramika łazienkowa – propozycje wystroju

Urządzenie współczesnej łazienki to nie tylko wybór odpowiednich sanitariatów czy kompletu mebli, ale także materiałów do pokrycia ścian oraz podług, które stanowią podstawę wyposażenia przestrzeni łazienkowej. Firma Sanitec oferuje szeroką gamę najwyższej jakości materiałów wykończeniowych, w tym także płytek podłogowych i ściennych.


Podłoga i ściany a wystrój łazienki
Bez wątpienia powierzchnia podłogi oraz ścian to doskonałe pole, aby wykazać się inwencją i zmysłem praktycznym w urządzaniu łazienki. Wybór płytek o ciekawym kształcie i wykończeniu (zwłaszcza połyskującym) to doskonały sposób na wprowadzenie do pomieszczenia mocnego akcentu kolorystycznego oraz na nadanie łazience cech określonego stylu wystroju, który najbardziej nam odpowiada (np. stylu minimalistycznego, rustykalnego, futurystycznego, tradycyjnego i wielu innych). Płytki do wykończenia ścian i pokrycia podług to materiał o szczególnych walorach estetycznych i praktycznych, zwłaszcza w urządzaniu przestrzeni łazienkowej, w której na co dzień może dojść do licznych uszkodzeń mechanicznych czy tych związanych z rozlaniem się wody itp.
Wykorzystanie płytek do wykończenia podłogi i ścian w łazience sprzyja łatwiejszemu zachowaniu higieny i porządku w pomieszczeniu, jak również zapobiega osadzaniu się grzybów i pleśni. Kafelki nadają wnętrzu lekkości, zwłaszcza te o połyskującej powierzchni. Płytki o lśniącym wykończeniu to proste i skuteczne rozwiązanie umożliwiające optyczne powiększenie łazienki o ograniczonej powierzchni. Płytki o powierzchni matowej mogą być z kolei dobrym rozwiązaniem do łazienek o wiele bardziej przestrzennych. Tego
Kafelki i terakota są obecnie wykonywane w różnych kształtach i kolorach, dzięki czemu możemy uzyskać jeszcze bardziej interesujący efekt estetyczny. Wykorzystanie płytek np. w formie ośmiościanów może nadać wnętrzu smaku i elegancji. Jest to również ciekawy sposób na ocieplenie wnętrza, sprzyjające dobremu samopoczuciu podczas codziennego korzystania z łazienki.


Płytki w łazience – zalety rozwiązania
Wykorzystanie płytek do pokrycia ścian i podłogi w łazience to proste, atrakcyjne i skuteczne rozwiązanie, które pomoże nadać wnętrzu łazienki wygody, smaku i atrakcyjności. Sprzyja wygodnemu korzystaniu z przestrzeni łazienkowej i znacznie ułatwia zachowanie higieny i porządku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.