Klasyczna ceramika do eleganckiej łazienki – seria „Classic” firmy „Globo”

Bardzo wiele nazw poszczególnych serii ceramiki łazienkowej niewiele tak naprawdę mówi o zawartości danego zestawu czy o pomyśle na design – jednakże w przypadku serii „Classic” produkowanej przez firmę „Globo” mamy do czynienia z sytuacją całkowicie odwrotną: nazwa mówi absolutnie wszystko na temat zasadniczej wizji wnętrza, do którego ta seria pasuje. Jeśli więc jesteśmy zwolennikami łazienek zaprojektowanych w tradycyjnym duchu, choć jednocześnie elegancko i stylowo, to warto zapoznać się z tą serią bliżej, bowiem dla właśnie tego rodzaju klientów została ona wymyślona. Jest to zarazem pewien ukłon w kierunku designów geometryzujących, choć w tym konkretnym przypadku nawiązania ograniczają się do oparcia zewnętrznych kształtów o silnie zaznaczone kąty proste, kształty wewnętrzne natomiast w niektórych przypadkach są owalne.

Uniwersalnie, choć stylowo

umywalka Classic
umywalka Classic

Przy pomocy elementów serii „Classic” można urządzić praktycznie każdą łazienkę niezależnie od jej wielkości, co z pewnością bardzo pozytywnie wpływa na jej popularność wśród klientów. Jeśli chodzi o szczegóły, to w obrębie serii znajdziemy: dwanaście tradycyjnych umywalek ściennych przystosowanych zarówno do typowych baterii, jak też i baterii ściennych (umywalki o rozmiarach 53 x 32 cm, 50 x 42 cm, 60 x 42 cm, 80 x 42 cm, 50 x 50 cm, 60 x 50 cm, 80 x 50 cm, 90 x 50 cm, 90 x 32 cm, 70 x 32 cm i 40 x 32 cm), siedem umywalek meblowych i nablatowych (rozmiary: 50 x 42 cm, 60 x 42 cm, 80 x 42 cm, 50 x 50 cm, 60 x 50 cm, 80 x 50 cm i 90 x 50 cm), miska ustępowa wisząca (wyposażona w zbiornik podtynkowy z systemem podwójnego spłukiwania – 4,5 litra/3 litry), bidet wiszący z jednym otworem na baterię, dwie miski ustępowe stojące (rozmiary 36 x 54 cm i 36 x 45 cm) i dwa bidety stojące (rozmiary analogiczne do stojących misek ustępowych; wyposażone w jeden otwór na baterię).

 

Podsumowanie

toaleta i bidet Classic
toaleta i bidet Classic

Niewątpliwym minusem serii „Classic” jest brak wanny lub kabiny prysznicowej – w serii pomyślanej jako kompatybilna z każdej wielkości łazienką taki element moim zdaniem jest co najmniej pożądany, o ile nie absolutnie konieczny. Ten brak oczywiście wpływa na końcową ocenę serii, która wynosi solidne 4 z ewentualną delikatną tendencją zwyżkową dla miłośników takiej stylistyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.