Kompleksowo i wygodnie – koncept „Classic” firmy „Ravak”

Jedną z najważniejszych cech łazienki jako takiej jest wygoda jej użytkowania niezależnie od wielkości samego pomieszczenia czy naszych preferencji w kwestii sposobu kąpieli. Prawdopodobnie dlatego właśnie wciąż niesłabnącym powodzeniem cieszą się od wielu już lat aranżacje klasyczne i wykorzystujące raczej standardowe rozwiązania. Do tego rodzaju ceramiki łazienkowej należy według mnie zaliczyć także i opracowany przez firmę „Ravak” koncept „Classic”, który miałem okazję nie tak dawno temu testować na własnej skórze.

Dla każdego coś miłego

wanna Classic
wanna Classic

Zazwyczaj tradycyjny (czy klasyczny) wystrój łazienki kojarzy się nam z kolorem białym i prostymi, typowymi wzorniczo projektami poszczególnych elementów. Koncept „Classic” w zasadzie niewiele odbiega od tego wyobrażenia, bowiem dostępny jest wyłącznie w kolorze białym, a na pełną serię składają się: trzy wanny (o rozmiarach odpowiednio 150×70 cm, 160×70 cm i 170×70 cm), panele do tych wanien (przednie i boczny), dwa zagłówki (biały i szary), sześć rodzajów syfonu wannowego (z różnymi rodzajami napuszczania wody), uniwersalny parawan nawannowy (dostępny w dwóch kolorach: satyna i biel, z trzema wykończeniami), sześć umywalek (w różnych rozmiarach i kształtach, w tym jedna podwójna), trzy lustra różnych rozmiarów, pięć szafek podumywalkowych i jeden słupek boczny. Dodatkowo w wannie „Classic” można zainstalować urządzenie o wdzięcznej i wszystko mówiącej nazwie „H2O Color Chromoterapia”, którego zadaniem jest zabarwiać wodę (przy pomocy światła wydobywającego się z silnej lampy instalowanej w wannie) na rozmaite kolory, co ma relaksować użytkownika. Cenowo koncept „Classic” jest przystępniejszy od wielu innych konceptów „Ravaka”, bowiem najdroższa wanna kosztuje „zaledwie” około 1700 złotych, niemniej jednak i tak jest to wyposażenie dla osób raczej zamożnych.

Podsumowanie

umywalka Classic
umywalka Classic

Pod względem tradycyjności czy wpasowania się w ramy wyposażenia klasycznego nie mam konceptowi „Classic” nic do zarzucenia. Jeśli chodzi o wygodę, to seria ta nadaje się zarówno do łazienek większych (spora wanna), jak i mniejszych (najmniejsza wanna połączona z parawanem nawannowym daje bardzo funkcjonalną i dość wygodną kabinę, no i można jej używać także jako wanny), są też mniejsze umywalki (40 cm) specjalnie do małych łazienek. Ogólnie więc jedynym minusem jest cena tego konceptu, niemniej jednak w mojej opinii zasługuje on na 4 – i taką właśnie ocenę wystawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.