Łazienka publiczna – jak urządzić?

Wyposażenie łazienki w miejscu publicznym to wyzwanie znacznie większe niż w przypadku łazienki prywatnej. Zwykle okazuje się, że urządzenia, które świetnie sprawdzają się w warunkach domowych, nie zdają egzaminu w przypadku intensywnej eksploatacji. Planując urządzenie łazienki w miejscu publicznym, lepiej sięgać po elementy przeznaczone specjalnie do tego typu wnętrz.

łazienka publiczna
fot. lazienkowy.pl

Do niedawana stan wielu łazienek w miejscach publicznych w Polsce nie przedstawiał się najlepiej. Nawet jeśli czystość pomieszczeń była na odpowiednim poziomie, to przestarzałe, psujące się urządzenie sanitarne, brak udogodnień dla osób niepełnosprawnych i nieciekawa estetyka tworzyły wystarczająco ponury obraz. Obecnie inwestorzy coraz lepiej zdają sobie sprawę z konieczności poświęcenia większej uwagi łazienkom publicznym, choćby ze względu na konieczność sprostania wymogom unijnym, a producenci wyposażenia łazienkowego wychodzą ich oczekiwaniom naprzeciw.

Łazienka dostępna
Na rynku można znaleźć kilka ciekawych serii wyposażenia łazienkowego przeznaczonego do miejsc publicznych, jednym z nich jest „Dostępna łazienka” marki Roca. Seria stworzona została przede wszystkim z myślą o osobach niepełnosprawnych, ale właśnie dla nich potrzebne są udogodnienia w każdym miejscu publicznym. W ofercie „Dostępnej łazienki” znajdziemy m.in. płaską i szeroką umywalkę z odpowiednio wyprofilowanymi brzegami, aby można się o nią było wygodnie oprzeć, regulowane lustro, baterie z przedłużanym uchwytem oraz szeroki wybór uchwytów ułatwiających samodzielne poruszanie.

Bezpieczeństwo i prosta obsługa

łazienka publiczna
fot. roca.pl

W łazienkach publicznych najlepiej sprawdzają się urządzenia umożliwiające wykonanie jak najmniejszej liczby czynności. Do tego rodzaju sprzętów można zaliczyć baterie elektroniczne Geberit „HyTronic85”, których pracą steruje sensor podczerwieni. W bateriach można ustawić czas wypływu, dystansu aktywacyjnego oraz prowadzić statystyki eksploatacji. Podobnie działają baterie bezdotykowe „Smart” marki Skala, z pilotem umożliwiającym ustawienie szeregu parametrów oraz zabezpieczeniem przed nieustannym wypływem wody. Z kolei, w miejscach narażonych na akty wandalizmu można zainstalować ciśnieniowy automat spłukujący. Urządzenie charakteryzuje się szybką gotowością do ponownego użycia, nie wymaga oczekiwania na napełnienie zbiornika wodą i jest dobrą alternatywą dla tradycyjnych systemów klapkowych ze zbiornikami.

zdjęcie główne: www.urzadzarnia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.