Wybieramy bezrantową miskę wc

Od kilku lat miski wc bez kołnierza wypierają tradycyjne modele z rantem. Higiena, łatwość czyszczenia, oszczędność najważniejsze powody, dla których tego rodzaju miski wc cieszą się ogromną popularnością. Oto krótki przegląd wybranych, szczególnie godnych uwagi misek wc bez rantu.

fot. kolo.com.pl

Dlaczego zamiast tradycyjnej miski wc lepiej kupić miskę bez kołnierza? Odpowiedź jest prosta – miski bezrantowe są bardziej higieniczne i łatwiejsze do utrzymania w czystości. W zwykłej muszli kołnierz jest miejscem, w którym zbiera się najwięcej drobnoustrojów, a jednocześnie najtrudniej dostępnym. Nie jest łatwo dotrzeć tam za pomocą zwykłych środków czystości, w związku z tym bakterie, wirusy i grzyby mogą się tam rozwijać i przenosić z toalety na inne miejsca łazienki. Brak kołnierza rozwiązuje ten problem – miska jest w całości dokładnie opłukiwana, dlatego konieczność jej szorowania i stosowania agresywnej chemii staje się zdecydowanie mniejsza. Oznacza to nie tylko oszczędność czasu, ale także pieniędzy oraz bardziej ekologiczny styl życia. Miski bez rantu właściwie nie posiadają wad, dlatego mając wybór między modelem tradycyjnym a bezkołnierzowym, zdecydowanie warto wybrać drugą opcję. Nie bez znaczenia jest także fakt, że miski bez rantu wyglądają bardziej nowocześnie i designersko, doskonale wpisują się w trend minimalizmu, czyli uproszczeń i braku zbędnych elementów.

Miski bez kołnierza przybierają różne nazwy w zależności od producenta. I choć mimo niewielkich różnic zasada ich działania polega na tym samym, warto wymienić poszczególne modele najbardziej popularnych producentów, dostępnych na naszym rynku.

Koło Rimfree to chronione patentem rozwiązanie, polegające na specjalnym ukształtowaniu miski. Jej forma nawiązuje do kształtu umywalki, dzięki czemu całkowicie wyeliminowano wszystkie zakamarki.

Atutem Clean On Cersanit jest nie tylko brak kołnierza, ale także specjalny system oszczędnego, a jednocześnie bardzo dokładnego spłukiwania.

Peonia i Anemon Zero to miski bezrantowe marki Deante, odznaczające się lśniącą bielą i zastosowaniem specjalnej powłoki, chroniącej przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi.

fot. roca.pl

Rimless Roca to technologia, w której miska jest opłukiwana dużo wyżej niż przewiduje to standard Unii Europejskiej, a jej odpowiedni kształt zapobiega rozchlapywaniu się wody.

Zdjęcie główne: www.excellent.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.