Bidet kompaktowy

Powoli przestajemy patrzeć na bidet jako na urządzenie, które kojarzy się nam ze zbędnym luksusem. Coraz częściej bidet staje się elementem wyposażenia łazienek zarówno w dużych domach, jak i niewielkich mieszkaniach. Coraz bardziej dbamy o higienę osobistą, dlatego bidety zyskały na popularności. Jak jednak zamontować bidet w małej łazience albo toalecie, w której brakuje miejsca na sedes, umywalkę czy brodzik? Czy warto mieć bidet u siebie w domu? Ile miejsca trzeba wygospodarować, by komfortowo korzystać z bidetu?

Bidet w małej łazience

Sedes i bidet w jednym.
Sedes i bidet w jednym.

Jeżeli w twojej łazience brakuje miejsca na zamontowanie bidetu albo występują trudności instalacyjne, które wymagałyby kosztownej przebudowy łazienki, nie martw się. Nie musisz rezygnować z powziętych planów. Istnieją rozwiązania, które pozwalają korzystać z funkcji bidetu również w takich sytuacjach. Wystarczy zamontować urządzenie łączące ustęp z bidetem w jednym. Możesz zdecydować się na kompakt elektroniczny albo wersję nieco tańszą – deskę sedesowo-bidetową z baterią mieszającą.

Sedes z zamontowaną z boku baterią typu bidetta.
Sedes z zamontowaną z boku baterią typu bidetta.

Kompakt elektroniczny to zaawansowane technicznie urządzenie, w którym wszelkie funkcje uruchamiają się dopiero po włączeniu przycisku. Kompaktowe bidety elektroniczne to wielofunkcyjne i nowatorskie urządzenia, znacznie bardziej komfortowe od zwykłych bidetów. Są proste w instalacji i mają wiele udogodnień, które poprawiają komfort korzystania z toalety. Kompaktowy bidet wygląda podobnie do tradycyjnej deski sedesowej, ale jest bardzo zaawansowany technologicznie. Ma dyszę bidetową i elektroniczne sterowanie poszczególnych funkcji, np. zdalne sterowanie, indywidualne ustawienia dyszy, strumienia i temperatury wody, suszenie, automatyczne czyszczenie dyszy itp. Obecnie na rynku jest dostępnych przynajmniej kilka rodzajów bidetów kompaktowych, ale nadal urządzenie to stanowi w naszym kraju nowość. Ponadto bidet kompaktowy nie jest tani, więc nie każdy może sobie na niego pozwolić.

Deska sedesowa z baterią mieszającą bidetta.
Deska sedesowa z baterią mieszającą bidetta.

Jeżeli nie stać cię na kompakt elektroniczny, możesz zainstalować przy misce ustępowej baterię typu bidetta. Umożliwia ona, nie wstając z sedesu, używać go jako bidetu. Tego typu bateria ma małą główkę prysznicową na długim wężu, na której znajduje się przycisk uruchamiający wodę. Rozwiązania funkcji bidetu pomagają prawidłowo dbać o czystość okolic intymnych, ale są też dużym udogodnieniem dla osób starszych, otyłych, niepełnosprawnych czy osłabionych po chorobie. Bidet sprawdzi się nie tylko w łazience przeznaczonej dla domowników, ale też w łazience dla gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.