Wybieramy bidet do łazienki

Historia niektórych wynalazków bywa dość zaskakująca i często zdarza się, że dane rozwiązanie pomimo swej rewolucyjności i przydatności, nie zyska w swej „ojczyźnie” popularności. Tak właśnie sprawa ma się z bidetem, który wprawdzie przez krótki czas po wynalezieniu był niezbędnym elementem wyposażenia większości europejskich domów, jednak bardzo szybko z nich niemal całkowicie zniknął. W dzisiejszych czasach bidety przeżywają swój renesans w Europie, a ich rosnąca popularność i dostępność na rynku sprawia, że czasem trudno się nam zdecydować na konkretny typ czy model. Przyjrzyjmy się więc nieco bliżej temu, co oferują producenci.

Bidet tradycyjny czy elektroniczny?

bidet wiszący PRECIOSA
bidet wiszący PRECIOSA

Typowy bidet jest z wyglądu i rozmiaru bardzo podobny do muszli klozetowej, co oznacza, że w bardziej przestronnej łazience nie powinno być żadnego problemu ze znalezieniem miejsca dla tego elementu wyposażenia, jednak w łazienkach niedużych (czyli na przykład w większości łazienek w blokach) będzie to już dość kłopotliwe.

Dlatego właśnie od jakiegoś czasu są w sprzedaży dostępne także i bidety elektroniczne (bardziej znane pod nazwą „washlet”), których główną zaletą jest to, że są montowane na misce ustępowej – pozwala to oszczędzić miejsce w łazience przy jednoczesnym zwiększeniu jej funkcjonalności. Tak więc pierwsza decyzja przy wyborze bidetu będzie tak naprawdę bezpośrednio uzależniona od rozmiaru naszej łazienki.

Tradycja kontra nowoczesność

klasyczny bidet stojący VARIUS
klasyczny bidet stojący VARIUS

W zakresie podstawowej funkcjonalności bidety nie różnią się między sobą, bo ich zasadniczą rolą jest umożliwić nam wygodne dbanie o higienę okolic krocza. Jednak pod względem funkcji bardziej zaawansowanych różnice potrafią być już spore. Jeśli jesteśmy zwolennikami tradycyjnych rozwiązań i mamy odpowiednio dużą łazienkę, to wystarczy nam w zupełności klasyczny bidet w rodzaju tych oferowanych w seriach „Style”, „Varius” czy „Quattro” (wszystkie produkowane przez firmę „Koło”).

Jednakże jeżeli mamy niedużą łazienkę albo zwyczajnie chcielibyśmy, aby nasz bidet dawał nam nie tylko możliwość umycia intymnych okolic ciała, ale też na przykład podawał nam prognozę pogody na dany dzień, odtwarzał nasze ulubione stacje radiowe czy posiadał programy masażu i suszenia w zależności od płci użytkownika, to powinniśmy się zdecydować na bidet elektroniczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.