Aranżacja łazienki w stylu klasycznym

Wybór wyposażenia do łazienki urządzonej w stylu tradycyjnym może stać się niemałym wyzwaniem. Firma Sanitec oferuje bogatą gamę produktów, dzięki którym możliwe jest urządzenie klasycznego wnętrza, począwszy od sanitariatów takich jak meble, skończywszy na dodatkach do wyposażenia, takich jak ozdoby, półki, elementy oświetlenia czy lustro.

Jak współcześnie urządzić łazienkę w stylu tradycyjnym?

Koncepcja tradycyjnie, klasycznie urządzonej łazienki nasuwa na myśl zestaw lśniących, porcelanowych, przeważnie białych urządzeń sanitarnych, rozmieszczonych w otoczeniu zdobnych i kunsztownie wykonanych mebli. Te ostatnie przeważnie wykonane są z drewna albo podobnego, trwałego materiału, który mógłby dobrze spełniać funkcje użytkowe i dekoracyjne. Współczesna łazienka w stylu tradycyjnym dopuszcza także przypadki tego, by włączyć do wyposażenia nieco elementów metalowych czy wykonanych z innego jeszcze rodzaju materiału. Bardzo istotną kwestią w przypadku urządzenia dowolnego rodzaju łazienki jest także rozmiar, jak i kształt pomieszczenia. W łazienkach o niewielkiej przestrzeni do zagospodarowania doskonale sprawdzą się meble i sanitariaty, które można by powiesić na ścianach, aby zyskać na wolnej powierzchni do poruszania się. Wybór np. owalnej umywalki – która zdaje się być wręcz symbolem tradycyjnie urządzonej współczesnej łazienki – może stanowić jeden ze sposobów na zredukowanie wykorzystywanej powierzchni użytkowej. Podobnie jest w przypadku prysznica albo wanny – w pomieszczeniach klasycznych z punktu widzenia stylu wanna na nóżkach wydaje się odpowiedniejszym wyborem, umożliwia także umieszczenie drobnych przedmiotów pod swoją powierzchnią. Kabina prysznicowa posiada nieco odmienny charakter i zdaje się lepszym wyjściem do łazienek o nowoczesnym charakterze. W ofercie firmy Sanitec znajduje się wiele interesujących propozycji sanitariatów oraz mebli, dzięki którym możliwe byłoby urządzenie łazienki w stylu tradycyjnym.

Dodatki w tradycyjnej łazience

Do podstawowego zestawu armatury i urządzeń sanitarnych należy umiejętnie dobrać . Klasycznie zaaranżowany pokój wymaga, aby znalazły się w nim również odpowiednio dobrane elementy dekoracyjne – mogą być nimi ozdobne półki albo lustro, najlepiej w formie owalnej. Warto zwrócić uwagę na rodzaj oprawy lustra – w stylu klasycznym doskonale sprawdza się np. prosta oprawa z plastiku albo oprawa rzeźbiona, wykonana chociażby z drewna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.