Dyskretna kabina Mazo Excellent

Łazienka minimalistyczna to łazienka pozbawiona chaosu. To właśnie dlatego usuwa się z niej zbędne przedmioty, sprzęty, a wyposażenie ma odznaczać się prostotą i oszczędnością formy.

fot. excellent.com.pl

Skąd bierze się fenomen minimalizmu, który staje się inspiracją dla wielu wnętrz aranżowanych obecnie? Być może wynika on z tego, że człowiek współczesności czuje się przytłoczony światem mediów, portali społecznościowych, konsumpcyjnym stylem życia oraz codziennymi obowiązkami. Dlatego szuka wytchnienia w otoczeniu ładu, harmonii i umiaru. Odpowiedzią na te potrzeby są właśnie meble, wyposażenie i wnętrza urządzone w duchu minimalizmu.

Jednym z produktów łazienkowych w tym właśnie stylu jest kabina Mazo Excellent. Jest to kabina o wyjątkowo dyskretnym wzornictwie, jest prawie przezroczysta, dzięki zastosowaniu gładkich tafli szkła i prostych, pozbawionych niepotrzebnych elementów. Oprócz hartowanego szkła, pokrytego powłoką ułatwiającą utrzymanie czystości Clean Control, kabina została wyposażona w aluminiowe profile, sprytnie ukryty smukły zawias, niewidoczne dla oka magnetyczne uszczelki. Szczególną zaletą kabiny jest także możliwość otwierania zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz. Dzięki takiemu rozwiązaniu może ona bez problemu znaleźć zastosowanie nawet w całkiem małej łazience.

Producent zadbał zresztą o to, aby Mazo pasowała do każdego pomieszczenia i miejsca w łazience. Umożliwia to szeroki wybór opcji modeli i rozmiarów. Do wyboru są kabiny z jednym lub dwoma skrzydłami drzwi oraz drzwiami uchylnymi, o konstrukcji kwadratowej, prostokątnej, półokrągłej.

fot. excellent.com.pl

Jaki brodzik będzie pasował do kabiny prysznicowej, której prawie nie widać? Najlepiej prezentować się będzie brodzik płaski lub brak brodzika. To właściwie jedyne rozwiązanie stosowane do tego rodzaju kabin, bo trudno wyobrazić sobie jak wyglądałby niemal niewidoczna kabina z tradycyjnym, wysokim brodzikiem. Producent do tego modelu zaleca brodzik Zero o wysokości zaledwie 40 mm. Przy montażu może być one zlicowany z podłogą, a jego odpływ przykrywa klapka z tego samego materiału. Kabina Mazo z brodzikiem Zero to idealne połączenie do łazienek, w których naczelną zasadą ma być czysta prostota i brak jakichkolwiek zbędnych form.

Zdjęcie główne: www.excellent.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.