Najchętniej wybierane odpływy liniowe 2015

Odpływy liniowe cieszą się ostatnio sporym zainteresowaniem. Ich oferta rynkowa jest dziś naprawdę szeroka, dlatego jeśli zastanawiacie się nad wyborem odpowiedniego urządzenia, warto poznać zalety najlepiej sprzedających się odpływów.

odpływy liniowe
fot. ekspertbudowlany.pl

Moda na kabiny prysznicowe nowego typu, czyli z płaskimi, równymi z podłogą brodzikami oraz odpływem w podłodze lub przy krawędzi ściany, przyniosła wielki boom na odpływy liniowe. Choć takiego urządzenia nie da się zainstalować w każdej łazience, odpływy liniowe to już produkty rozpoznawalne i poszukiwane. Przy wyborze właściwego odpływu dobrze jest słuchać nie tylko opinii ekspertów, ale i zadowolonych użytkowników. Które odpływy liniowe cieszą się obecnie największą popularnością?

Najważniejsze w odpływach liniowych

Według opublikowanego w lipcu Rankingu Dobrego Produktu, który tym razem dotyczył tego właśnie łazienkowego urządzenia, klienci sugerowali się przede wszystkim ceną, wymiarami odpływu i estetyką. Warto zauważyć, że najczęściej wybierane odpływy to te o długości 80-90 cm lub nieco krótsze. Dla klientów ważny jest też ruszt do zabudowania płytkami oraz możliwość jak najlepszego ukrycia odpływu. Nie bez znaczenia jest także dodatkowy osprzęt, taki jak sitka i rozwiązania chroniące przed osadzaniem piany, gromadzeniem nieczystości i nieprzyjemnych zapachów.

Najchętniej wybierane

odpływy liniowe
fot. instalacjebudowlane.pl

Biorąc pod uwagę te kryteria, wśród pierwszej dziesiątki rankingu warto wyróżnić odpływ liniowy Standard marki Schedpol, który zajął 7. pozycję. Jego atuty to z pewnością niska cena oraz możliwość dobrego zamaskowania w podłodze. Wyższe pozycje zajęły odpływy jeszcze lepszej jakości i znacznie wyższej ceny. Wśród nich urządzenia ze stali nierdzewnej marki Kessel, z niewielką wysokością zabudowy i różnymi opcjami zabudowania oraz wyróżniony za wzornictwo odpływ Viega Advantix Vario, dający możliwość przycięcia co do milimetra. Zwycięzcą został polski odpływ liniowy Wiper Premium z kołnierzem izolacyjnym, który łączy najwyższą jakość i nowoczesne rozwiązania technologiczne z eleganckim wyglądem i niską ceną.

zdjęcie główne: www.instalacje2b.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.