Ceramika do każdej łazienki – seria „Meridian-N”

Zazwyczaj, kiedy widzę, że jakiś producent zachwala oferowane przez siebie produkty jako „jedyne”, zaczynam zastanawiać się, gdzie tkwi haczyk, bo przeważnie, jeśli coś jest dobre, to nie potrzebuje aż tak nachalnej reklamy. Może właśnie dlatego zwróciłem baczniejszą uwagę na serię „Merida-N” firmy „Roca”, o której na stronie producenta można przeczytać, że jest to „jedyny pomysł, aby zaspokoić każdą potrzebę”, który „daje nieograniczone możliwości”. Postanowiłem sprawdzić, czy rzeczywiście wspomniana seria ceramiki łazienkowej jest tak wszechstronna i świetna, czy to jednak kolejny tani chwyt reklamowy.

Reklama kontra rzeczywistość

umywalka Meridian-N
umywalka Meridian-N

Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda bardzo pięknie – seria „Merida-N” składa się w sumie aż z czterdziestu dziewięciu rozmaitych elementów, jednak po bliższym zapoznaniu się ze szczegółowym wykazem części składowych zestawu przestaje już być tak wspaniale: mamy tu dwa bidety podwieszane, dwa bidety stojące, dwie miski WC podwieszane, jedną miskę WC stojącą, trzy kompakty WC, do tego całkiem niezły wybór pokryw z Duroplastu (zwykłych i wolnoopadających) i zbiorników, ceramiczny moduł boczny, postument, dwa półpostumenty, reling na ręcznik i aż dwadzieścia dwie umywalki różnego rodzaju i rozmiaru. I tyle. W sumie nie najgorzej, ale jak na serię, która ma zaspokajać każdą potrzebę i dawać nieograniczone możliwości, „Meridian-N” ma kilka poważnych braków: nie ma żadnej wanny, żadnego brodzika ani kabiny prysznicowej, nie ma żadnej szafki, parawanu nawannowego czy nawet tak banalnego elementu jak lustro. Mówiąc krótko: w bezlitosnym starciu z rzeczywistością reklama omawianej serii sromotnie przegrywa…

Podsumowanie

muszla sedesowa i bidet Meridian-N
muszla sedesowa i bidet Meridian-N

Wspomniany wyżej brak korelacji między reklamą a faktami nie znaczy jednak, że seria „Meridian-N” nie ma żadnych zalet: nadaje się całkiem nieźle do wyposażenia rozmaitych łazienek – wybór umywalek jest naprawdę duży, a dla tych, którym zależy na zachowaniu wyglądu ceramiki przez lata firma „Roca” proponuje (za dodatkową opłata, rzecz jasna) pokrycie zakupionej ceramiki specjalną powłoką o nazwie „Maxi-Clean Roca”, która ułatwia czyszczenie ceramiki i zapobiega osadzaniu się na niej rozmaitych zanieczyszczeń. Niemniej jednak pomimo wszelkich zalet wystawiam serii „Meridian-N” zaledwie 3 – głównie ze względu na nieuczciwy chwyt reklamowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.