Rozwiązania dla małych łazienek – koncept „BeHappy” firmy „Ravak”

Rozsądne zaplanowanie wyposażenia małej łazienki to sprawa naprawdę niełatwa, szczególnie jeśli się weźmie pod uwagę dość dużą „pojemność” terminu „mała łazienka” – może to równie dobrze oznaczać przestrzeń ograniczoną do około dwóch metrów kwadratowych jak i łazienkę czterometrową: w obu przypadkach mamy do czynienia z generalnie niedużą łazienką, jednak możliwości aranżacyjne będą się w obu wymienionych wypadkach różnić dość drastycznie. Dlatego właśnie jestem generalnie zwolennikiem dobierania jednolitej ceramiki do takich pomieszczeń – wystarczy, że musimy się męczyć z ciasnotą, nie ma potrzeby dokładać do tego jeszcze bałaganu stylistycznego. Dziś przyjrzymy się bliżej serii „BeHappy”, która jest propozycją firmy „Ravak” przeznaczoną właśnie dla właścicieli małych łazienek.

Nietypowy design

umywalka BeHappy
umywalka BeHappy

Sam producent reklamuje serię „BeHappy” jako całkowicie funkcjonalną już w łazience o powierzchni 1,35 x 1,50 metra (co daje 2,025 metra kwadratowego), a ceramika dostępna w zestawie obejmuje asymetryczną wannę akrylową (w trzech możliwych rozmiarach, od 150×75 cm poczynając), parawan nawannowy VS2 (składany, dwuczęściowy) lub VS3 (składany, trzyczęściowy), umywalkę BeHappy z odlewanego marmuru o wymiarach 50×57 cm (przeznaczoną do montażu nad węższą częścią wanny), a także rozmaite akcesoria dodatkowe jak zagłówki, uchwyty i komplety odpływowe. Najciekawsze jest rozwiązanie przewidujące zamontowanie umywalki nad wanną w celu oszczędzenia miejsca – wbrew moim początkowym obawom okazało się, że nie zmniejszyło to funkcjonalności ani o jotę, a zysk przestrzenny jest ewidentny i niemały.

Podsumowanie

parawan VS3 z wanną BeHappy
parawan VS3 z wanną BeHappy

Pod względem funkcjonalności nie mam serii „BeHappy” nic do zarzucenia, szczególnie, że pozwala ona na zamontowanie dość wygodnej wanny w naprawdę niedużej łazience, a oprócz tego można wykorzystać możliwość zainstalowania parawanu nawannowego i używania wanny jako brodzika, jeśli tylko będziemy mieć na to ochotę. Jedynym poważnym minusem, jaki widzę, jest cena zestawu – nie jest ona najprzystępniejsza, co nieco ogranicza jego uniwersalność, a szkoda, bo to naprawdę ciekawa alternatywa dla wielu innych dostępnych na rynku rozwiązań. Biorąc ten fakt pod uwagę wystawiam serii „BeHappy” zasłużone 4,5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.