Ceramika do łazienki w niezłej cenie: „Iryda” firmy „Cersanit”

W ofercie firmy „Cersanit” naprawdę trudno jest znaleźć serię ceramiki łazienkowej, która liczyłaby więcej niż kilkanaście elementów. Nie inaczej jest z naszym dzisiejszym bohaterem, czyli serią „Iryda” – składa się ona z dwunastu elementów, co samo w sobie nie jest może liczbą bardzo niewielką, jednak w kontekście tego, że konkurencja potrafi wypuszczać na rynek serie liczące nawet i ponad 70 elementów, wydaje się być cokolwiek uboga. Przekonajmy się więc, czy „Iryda” nie nadrabia niedomiaru ilościowego wyjątkową jakością lub funkcjonalnością.

Zestaw jak najbardziej standardowy

umywalki Iryda
umywalki Iryda

Dosyć typowym zjawiskiem w dotychczas przeze mnie opisywanych seriach produkcji „Cersanitu” jest spora ilość umywalek dostępnych w obrębie danej serii. W przypadku „Irydy” również nie ma tu większego zaskoczenia: spośród dwunastu elementów aż pięć to umywalki, z czego trzy są przeznaczone do montażu na ścianie (ich rozmiary to: 50 cm, 55 cm i 60 cm) wraz z postumentem lub półpostumentem, a dwie największe (w rozmiarach 70 i 80 cm) powinny być używane jako umywalki nablatowe. Poza umywalkami seria „Iryda” oferuje wymieniony już postument i półpostument oraz zawieszaną miskę WC z odpływem poziomym, dwa kompakty WC (oba z systemem podwójnego spłukiwania w wersji 3 litry/6 litrów i możliwością doprowadzenia wody do zbiornika z dołu lub z boku) różniące się jedynie odpływem (poziomy lub pionowy), dwie deski sedesowe z Duroplastu (standardowa i wolnoopadająca), bidet wiszący i bidet stojący (oba z pojedynczym otworem na armaturę). Jak widać nie jest to zestaw w jakiś sposób przełomowy, jednak zapewnia on mniej więcej wszystko, czego można się po tak niewielkiej serii spodziewać. Miłym akcentem jest system podwójnego spłukiwania oraz sama stylistyka: dość elegancka, ale jednocześnie nieprzesadnie wymyślna – w sam raz do łazienki przeciętnego Kowalskiego.

Podsumowanie

kompakt WC Iryda
kompakt WC Iryda

Osobiście oceniam serię „Iryda” na 4 i odbieram ją jako propozycję dla właścicieli łazienek średnich i dużych – najlepszym dowodem jest rozmiar najmniejszej umywalki (50 cm). Na korzyść serii dodatkowo działają całkiem dobre ceny poszczególnych elementów oraz ciekawe i ewidentnie klasycyzujące wzornictwo. Oczywiście (jak zawsze!) boli mnie brak kabiny prysznicowej czy wanny, powoli jednak zaczynam się przyzwyczajać do myśli, że jest to współczesny trend wśród producentów (którego nie pochwalam).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.