Ceramika do łazienki w stylu skandynawskim

Ascetyczny, jasny, elegancki i praktyczny – taki właśnie jest styl skandynawski, który od kilku lat cieszy się dużą popularnością w urządzaniu wnętrz. Skandynawskie inspiracje doskonale sprawdzą się w łazience, gdzie biel, funkcjonalność i proste formy są jak najbardziej na miejscu. Na co warto zwrócić uwagę, urządzając łazienkę w stylu skandynawskim?

Biel i co dalej?

fot. lazienkowy.pl
fot. lazienkowy.pl

Głównym wyznacznikiem stylu skandynawskiego są jasne barwy. Białe, ecru lub kremowe meble, biała ceramika i jasne płytki – właśnie to zauważamy w pierwszej kolejności oglądając wnętrza w stylu śnieżnej Skandynawii. Pierwsze wyzwanie, z jakim trzeba się zmierzyć to wprowadzenie do tak monochromatycznego wnętrza cieplejszych akcentów. Taką rolę może pełnić ciemna podłoga, najlepiej z egzotycznego drewna, kolorowe szkło, kamienne, drewniane lub wiklinowe akcesoria oraz dodatki w stylu morskim lub z motywami kojarzącymi się ze Skandynawią, takimi jak renifery lub śnieżynki. W urządzaniu wnętrza w stylu skandynawskim trzeba jednak pamiętać o jednej szczególnie ważnej cesze – umiarze. Łazienka powinna wyglądać elegancko i prosto.

Meble i ceramika – proste, ale „z duszą”

fot. lazienkowy.pl
fot. lazienkowy.pl

Oprócz barw, ważną rolę pełnią tu także kształty mebli i ceramiki sanitarnej. Proste, pozbawione ozdób wzornictwo oraz dominacja jasnych barw może wyglądać monotonnie i chłodno, dlatego warto szukać kolekcji, które posiadają wszelkie cechy stylu skandynawskiego, a jednocześnie mają „to coś”, co ożywi wnętrze i stworzy przytulną atmosferę. Dobrze sprawdzą się w tej roli meble z dodatkiem dekoracyjnych okienek, jak w serii Arteco marki Cersanit. Oprócz mebli w jej skład wchodzą minimalistyczne umywalki i kompakty wc o delikatnych krawędziach. Styl skandynawski jest minimalistyczny, a jednocześnie bliski naturze, dlatego dobrym rozwiązaniem może być także ceramika nawiązująca do kształtów natury, np. Ego Koło oraz serie Rekord, Traffic, Nova Pro, Style tego samego producenta. Opływowe kształty ceramiki z kolekcji Roca, np. Victoria lub Meiridain-N dobrze wpiszą się w stylistykę skandynawską i dodadzą łazience łagodnego charakteru. Do wyboru jest także sporo nablatowych umywalek-misek o prostej, funkcjonalnej formie, jak choćby Gio marki Hidra oraz ceramiki wolnostojącej, np. produkty Ego Kerasan.

Wybór ceramiki do łazienki inspirowanej stylem skandynawskich jest naprawdę duży. W połączeniu z tworzącą spójną całość serią mebli i dobrze dobranymi dodatkami, można stworzyć wnętrze praktyczne, proste, a zarazem ciepłe i estetyczne.

Zdjęcie główne: www.westernlivingmagazine.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.