Ceramika do niedużej łazienki – seria „Nexo” firmy „Roca”

Dla wielu osób mała łazienka jest miejscem wręcz koszmarnym do urządzenia. Nie dziwi więc chyba fakt, że w zasadzie każda większa firma spośród tych liczących się na rynku postanowiła włączyć di swej oferty także i serię przeznaczoną bazowo do aranżacji właśnie niedużej łazienki. Nie inaczej jest z firmą „Roca”, która do małych łazienek proponuje serię „Nexo” – serię opisywaną przez producenta jako wyważone połączenie dwóch sprzecznych konceptów, a mianowicie wyjątkowego designu i przystępnej ceny. Sprawdźmy zatem, ile jest w tych zapewnieniach prawdy, a ile to zwykła reklama nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością.

Bogato i funkcjonalnie

umywalka Nexo
umywalka Nexo

Ilość elementów dostępnych w zestawie nie jest może porażająco wysoka, ale i tak na tle wielu innych serii „Nexo” ze swoimi 23 komponentami wypada naprawdę świetnie. Dostępne są: bidety (stojące i podwieszane) wraz z deskami, miski klozetowe kompaktowe i standardowe (również z niemałą paletą desek do wyboru), półpostumenty i umywalki (te ostatnie w przeróżnych wariantach), a także pisuar. Ten ostatni jest moim zdaniem trochę z innej bajki i seria obyłaby się świetnie bez niego (kto bowiem używa w domowej łazience pisuaru?), ale najwyraźniej projektant ma na ten temat odmienną opinię.

Kolorystycznie szału nie ma i cała seria jest dostępna wyłącznie w kolorach jasnych (biały i pergamon), jednak nie jest to duży problem, bo w większości wypadków i tak decydujemy się na tę paletę kolorystyczną, wybierając ceramikę do naszej łazienki. Pod względem funkcjonalności nie można ceramice „Nexo” odmówić niczego, a i design jest zwykle bardzo wyważony i plasuje się gdzieś pośrodku między nowoczesnością a tradycją.

Seria „Nexo”

muszla klozetowa Nexo
muszla klozetowa Nexo

Z całą pewnością seria „Nexo” jest dobrym wyborem do każdej małej łazienki (a i do wielu większych również). Ma jednak jeden poważny mankament: koniecznie trzeba do niej dobrać elementy z innego zestawu, aby uzupełnić to, czego „Nexo” nie ma – jak choćby szafki czy wannę (lub kabinę prysznicową). W tak dużym zestawie naprawdę mogłyby się wspomniane elementy znaleźć, więc tu duży minus. Z tego właśnie względu moja ocena to zaledwie 3,5, ale jeśli komuś wyżej wspomniana wada nie przeszkadza, to ocena może zostać podniesiona o pół stopnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.