Cersanit Pure – w trosce o zdrowie

Utrzymywanie czystości w łazience jest ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Paradoksalnie, choć sprzątanie tego niewielkiego pomieszczenia pochłania mnóstwo energii, to i tak nigdy możemy mieć pewności, że zlikwidowaliśmy wszystkie siedliska zagrażających zdrowiu bakterii i grzybów. Kolekcja wyposażenia łazienkowego Cersanit Pure wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób wysoko ceniących czystość i higienę.

Cersanit Pure
Cersanit Pure

Nie trzeba specjalistycznego sprzętu powiększającego, aby wiedzieć, że nasze łazienki są zasiedlane przez różnego rodzaju drobnoustroje. Wysoka temperatura, wilgoć oraz mnóstwo różnego rodzaju zakamarków to idealne środowisko dla rozwoju grzybów i bakterii, które nierzadko bywają przyczyną chorób układu oddechowego oraz powodują nasilenie reakcji alergicznych. Choć urządzeniem najbardziej narażonym na kontakt z drobnoustrojami jest muszla klozetowa, naukowcy odkryli, że wiele z nich zasiedla także inne sprzęty, np. słuchawkę prysznica. Porządkując łazienkę warto pamiętać również o tym, że bakterie znajdujące się w muszli klozetowej wędrują swobodnie po całym pomieszczeniu. Ma to miejsce szczególnie podczas spłukiwania wody, gdy mikroby przemieszają się na odległość nawet 2 metrów. W ten sposób mogą łatwo trafić na nasze ręczniki i szczoteczki do zębów.

Choć świadomość istnienia w naszych łazienkach tego niewidzialnego gołym okiem świata nie jest przyjemna, dzięki nowoczesnym technologiom stosowanych przez producentów ceramiki łazienkowej nie jesteśmy całkowicie bezbronni. Kolekcja łazienkowa Cersanit Pure Silver Protect pomaga wyeliminować na długie lata nawet 99,8 % szkodliwych drobnoustrojów. Wszystkie produkty Cersanit Pure zawierają aktywne jony srebra, znane ze swoich antybakteryjnego i antygrzybicznego działania. Według zapewnień producenta ich właściwości utrzymują się nawet 25 lat.

W skład kolekcji wchodzą zarówno miski podwieszane, kompakty WC, bidety, umywalki oraz wanny, jak i meble łazienkowe. Kolekcja Pure w połączeniu z odpowiednio dobranymi, gładkimi kafelkami pozwala stworzyć kompleksowe, czyste i łatwe w utrzymaniu wnętrze, w którym będziemy mogli oddawać się długim kąpielom i innymi zabiegom higienicznym, nie obawiając się ataku niewidzialnych mikrobów.

źródło obrazka: 101vanna.by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.