Doskonałe kształty serii „Chamade”

Poszukiwanie wzorów w naturze jest zawsze dobrym pomysłem jeśli chodzi o projektowanie elementów wystroju wnętrza. O tym zdają się doskonale wiedzieć projektanci odpowiedzialni za stworzenie serii „Chamade” znajdującej się w ofercie paryskiej firmy „Allia”. Według tego, co możemy przeczytać na stronie internetowej, inspiracją do stworzenia omawianej serii był kształt… jajka. Coś w tym rzeczywiście jest, choć w mojej opinii seria ta jest naprawdę dobrym wyborem nie tylko dla miłośników natury. Przyjrzyjmy się serii „Chamade” nieco bliżej.

Zaskakująca różnorodność

bidet Chamade
bidet Chamade

Po zapowiedzi ze strony można by się spodziewać, że wszystkie elementy wchodzące w skład tej serii będą się od siebie różnić bardzo nieznacznie, jednak na całe szczęście przeżyjemy tu bardzo pozytywne zaskoczenie – oczywiście można bez większego problemu wyłapać przewijający się przez wszystkie elementy „motyw przewodni” w postaci specyficznego kształtu, jednak jest to bardziej sugestia niż rzeczywiste odwzorowywanie kształtu jajka (no, może z wyjątkiem jednego modelu umywalki), za co wielki ukłon dla projektanta. Na pochwałę zasługuje na pewno ogromna ilość części składowych serii – mamy tu postumenty i półpostumenty, osiem wzorów umywalek, cztery zestawy WC (w tym dwa stojące i dwa podwieszane na ścianie), dwa wzory bidetów (wiszący i stojący) oraz fantastyczny wybór mebli łazienkowych (kilkanaście rozmaitych elementów). To daje możliwość praktycznie dowolnego doboru wyposażenia do każdego rodzaju i rozmiaru łazienki. Minusem jest brak w zestawie wanny, ale nie jest to sprawa wielkiej wagi, bo „Allia” oferuje sporo modeli wanien.

Prostota i harmonia

umywalka Chamade
umywalka Chamade

Niewątpliwie seria „Chamade” jest jedną z perełek w ofercie francuskiego producenta, tym bardziej boli więc, że trudno ją w Polsce dostać. Niemniej jednak pod względem designu jest to seria niezwykle prosta wzorniczo, a jednocześnie składająca się z niezwykle zharmonizowanych ze sobą elementów, co w efekcie końcowym daje unikalne wnętrze, pełne niemal doskonałych krzywizn. Jakkolwiek nie jestem wielkim fanem nadmiernych obłości w wystroju łazienki, to w tym wypadku wszystko jest usprawiedliwione i – co nawet ważniejsze – współgra ze sobą. Dlatego ocena końcowa to 4 – i to pomimo praktycznej niedostępności serii w naszym kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.