Jak urządzić wąską łazienkę – najważniejsze zasady

Co zrobić, aby nieustawna łazienka wydawała się optycznie większa i była bardziej funkcjonalna? Korzystając z tych wskazówek przy aranżacji wnętrza długiej i wąskiej łazienki, jej użytkowanie może stać się o wiele przyjemniejsze.

Urządzenie łazienki o kształcie wąskiego prostokąta nie należy do łatwych zadań. Niestety, każdego roku muszą się z nim zmierzyć tysiące Polaków, który, przychodzi remontować łazienkę w bloku z wielkiej płyty. Możliwości aranżacyjne takiego pomieszczenia nie są duże, jednak przy zastosowaniu pewnych trików można sprawić, że wąska i ciasna łazienka będzie prezentować się interesująco. Na jakie zasady przy urządzaniu wąskich łazienek zwracają uwagę specjaliści, zajmujący się aranżacją wnętrz łazienkowych?

Kolorystyka wnętrza – lekka i jasna
Barwy we wnętrzach mogą zdziałać prawdziwe cuda – optycznie powiększyć, dodać głębi, nadać charakteru. W wąskiej łazience warto postawić na jasne i subtelne kolory. Pastele, barwy ziemi lub biel, w połączeniu z tradycyjną białą ceramiką w tym przypadku sprawdzą się o wiele lepiej niż intensywne kolory. Nie oznacza to jednak, że nieustawna łazienka musi być nudna. Dla osób, którym marzy się łazienka w modnych, nasyconych barwach rozwiązaniem mogą być mocne, kolorowe akcenty w postaci dodatków. W jasnej łazience stylowo prezentują się także dodatki w stylu skandynawskim, np. drewniane, dzięki którym wnętrze w chłodnych barwach staje się cieplejsze i bardziej przytulne. Inną opcją jest zastosowanie na krótszej ścianie fototapety, która oderwie wzrok patrzącego od wizualnych mankamentów łazienki.

Co jeszcze można zrobić, aby nadać wąskiej łazience atrakcyjny wygląd?

Umiejętne zastosowanie luster w wąskiej łazience, optycznie powiększa jej przestrzeń. Głębi pomieszczeniu dodadzą lustra umieszczone poziomo na przeciwległych ścianach.

Wnętrze może wyglądać na szersze, jeśli płytki podłogowe zostaną ułożone w poprzek pomieszczenia.

Dzięki grze światłem można zmylić wzrok patrzącego niezależnie od zastosowanych kolorów płytek i ceramiki. Odpowiedni rozkład świateł – rozświetlenie każdej ze stref, podwójne kinkiety przy lustrze, plafon na środku sufitu, zdecydowanie pomaga w aranżacji ciasnej łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.