Jak wykorzystać możliwości dużej łazienki?

O tym, że urządzanie małej łazienki to nie lada wyczyn nie trzeba nikogo przekonywać. A co w przypadku dużej łazienki? Możliwości wydają się nieograniczone i właśnie tu może pojawić się problem. Jak mądrze wykorzystać i zagospodarować przestrzeń tak, by duża łazienka stała się oazą relaksu?

Przestrzeń podzielona na strefy
Najbardziej praktycznym rozwiązaniem, jeśli chodzi o urządzanie dużej łazienki, jest podział na strefy. Ogólnie łazienkę można podzielić na strefę mokrą, służącą do mycia, kąpieli oraz strefę suchą, przeznaczoną do relaksu i czynności higienicznych nie wymagających dostępu do wody. Planując strefy w dużej łazience, warto pamiętać o tym, że choć mają różne funkcje, są częściami tego samego pomieszczenia. Powinny zatem łączyć się ze sobą tak, aby tworzyły całość pod względem wizualnym oraz umożliwiały wygodne i komfortowe użytkowanie łazienki.

Umywalka i miska – wygoda przede wszystkim
W strefie mokrej część przestrzeni zajmie umywalka, blisko której powinna znaleźć się miska wc, bidet. W dużej łazience, zwłaszcza łazience dla pary lub całej rodziny, bardzo praktycznym rozwiązaniem będzie montaż dwóch umywalek. W tej roli świetnie sprawdzą się obszerne, nablatowe umywalki prostokątne lub okrągłe, pojemne misy. Nad umywalkami można zawiesić duże, odpowiednio oświetlone lustro, które nie tylko zapewni dobrą widoczność, ale będzie prawdziwą dekoracją łazienki. W łazience, w której nie musimy martwić się o każdy wolny centymetr, miskę wc i bidet warto zamontować w wersji podtynkowej, która umożliwia zawieszenie urządzeń na wybranej wysokości, jest bardziej estetyczna i łatwiejsza w sprzątaniu.

Prysznic i wanna – bez ograniczeń
W dużej łazience nie musimy zastanawiać się nad wyborem: wanna czy kabina. Jeśli metraż pomieszczenia na to pozwala, warto zamontować jedno i drugie. Szybki prysznic świetnie orzeźwi i pobudzi do działania, a relaksująca kąpiel w wygodnej wannie, np. komfortowej wannie wolnostojącej, ukoi ciało i umysł po ciężkim dniu.

Strefa sucha – oaza relaksu
Jak można zagospodarować strefę suchą, przeznaczoną do wypoczynku? Znakomicie sprawdzą się w niej meble, takie jak fotele, wygodne krzesła, małe sofy, stoliczki i szafki na przybory toaletowe. Spełnieniem marzeń wielu pań będzie toaletka z lustrem i miękką pufą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.