Kolory w łazience nie tylko dla odważnych

Choć czasy białych łazienek minęły już dawno, można odnieść wrażenie, że schemat stonowanej łazienki nadal obowiązuje. Co prawda moda na minimalizm trwa w najlepsze, a szarości i beże dobrze sprawdzają się w łazienkowych stylizacjach, nie znaczy to jednak, że wyraziste barwy są wyrazem braku dobrego smaku.

Kolory w łazience
Kolory w łazience

Spośród wszystkich domowych pomieszczeń, łazienka stanowi prawdziwą oazę spokoju i relaksu. Wielu z nas kojarzy się także z wodą i czystością. Choć są to wystarczające powody, aby zrozumieć dlaczego tak chętnie urządzamy nasze łazienki w kolorach chłodnych i sprzyjających wyciszeniu, na łazienkę warto czasem spojrzeć inaczej.

Nietypowe w łazience
Doskonałym, choć nietypowym pomysłem na ożywienie łazienki, może być wprowadzenie czerwieni. Ceramikę oraz meble w pięknym odcieniu tej barwy można znaleźć w ofercie marki Artvillano. Czerwone fronty mebli, brodziki, wanny, deski wc sprawiają, że monotonne wnętrze staje się zaczyna tętnić życiem. Jeśli nie mamy ochoty wprowadzać czerwieni na tak dużych powierzchniach, możemy poprzestać na akcentach kolorystycznych zaznaczonych na meblach lub łazienkowych akcesoriach i dekoracjach. Czerwień idealnie współgra z wieloma typowymi dla łazienek kolorami, zestawiona z odcieniami szarości pomoże stworzyć łazienkę nietuzinkową i elegancką. Kolejnym rzadko stosowanym w urządzaniu łazienki kolorem jest czerń. Choć kojarzy się z nastrojem smutku, w połączeniu z bielą, metalem, szkłem oraz lekkimi dekoracjami, może stworzyć niezwykłe i przyjemne dla oka zestawienie.

Gra w kolory
Wielu producentów ceramiki łazienkowej, tworząc swoje kolekcje stawia na kolory intensywne i rzucające się w oczy. W serii Cersanit Colour to właśnie barwy grają główną rolę. Deski, meble i szklane listwy służące do dekoracji, dostępne w czterech oryginalnych kolorach, pozwalają na zabawę kolorem stworzyć taką łazienkę jaka nam się zamarzy, zarówno minimalistyczną, jaki i rodzinną i wesołą. Kolekcja Colour, tak jak wiele innych barwnych serii łazienkowych, to doskonały dowód na to, że kolor przysługuje nie tylko ekstrawaganckim wnętrzom.

źródło zdjęcia: www.hgtv.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.