Wybieramy umywalkę

Umywalka to jedno z najważniejszych urządzeń w łazience. Ponieważ korzystamy z niej częściej niż wanny czy kabiny prysznicowej, powinna być szczególnie odporna na różnego rodzaju uszkodzenia i wygodna. Bardzo często jest tym elementem, który stanowi wizualne centrum pomieszczenia, dlatego powinna być także estetyczna i dopasowana do reszty łazienkowego wyposażenia. Na co jeszcze zwrócić uwagę szukając umywalki? Oto kilka rad, które mogą pomóc w podjęciu najlepszej decyzji.

Umywalka nablatowa
Umywalka nablatowa

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów umywalek, dzięki czemu nawet najbardziej nietypowe wnętrze nie stanowi przeszkody dla zamontowania nowoczesnego i funkcjonalnego urządzenia. Jeśli zastanawiamy się nad wyborem umywalki, najpierw warto zwrócić uwagę na to, jakiego typu urządzenie najlepiej sprawdzi się w naszej łazience. W małych pomieszczeniach oraz tam, gdzie zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu wolnej powierzchni, najlepsza będzie umywalka wisząca. Nie wymaga wiele miejsca, można ją zamontować nawet w rogu łazienki. Odmiennym warunków wymaga już estetyczna i elegancka umywalka nablatowa. Stawiana na blacie lub wpuszczana w jego głąb, łączy walory dekoracyjne i praktyczne. Na blacie wokół łazienki możemy ustawić kosmetyki, akcesoria i dziecięce zabawki. Ostatnim typem, który łączy zalety dwóch poprzednich, jest umywalka meblowa. Choć tego rodzaju umywalka jest zabudowana, nie wymaga wiele miejsca, a we wnętrzu szafki, która znajduje się pod urządzeniem, można umieścić wiele niezbędnych przedmiotów.

Przed zakupem umywalki, warto także zastanowić się nad jej optymalną szerokością. Standardowa szerokość umywalki wynosi 50-60 cm, jednak do wyboru mamy zarówno urządzenia 35 centymetrowe, jak i mierzące 80-90 cm. Aby korzystanie z umywalki było komfortowe, powinna być dopasowana do wielkości łazienki, a także naszych indywidualnych preferencji.

W użytkowaniu umywalki nie bez znaczenia jest także jej trwałość i odporność na uszkodzenia. Ogólny podział umywalek ze względu na materiał z jakiego zostały zrobione, obejmuje umywalki ceramiczne i konglomeratowe. Urządzenia ceramiczne są trwałe, odporne na zarysowanie i łatwe do utrzymania w czystości, z kolei umywalki wykonane z kamienia połączonego z żywicami akrylowymi, mają atrakcyjne, wyszukane formy, które idealnie sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach.

źródło zdjęcia: www.deante.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.