Kwadratura koła, czyli seria „Architec” od firmy „Duravit”

Powrót do prostych form geometrycznych jest ostatnio naprawdę modny wśród projektantów ceramiki łazienkowej, nie należy więc dziwić się, że jak grzyby po deszczu pojawiają się w ofertach praktycznie wszystkich liczących się producentów serie oparte na takim właśnie pomyśle. Niektóre z nich są całkiem sensownie pomyślane i jeśli w naszej łazience chcielibyśmy mieć tego rodzaju ceramikę, to interesującym wyborem do wzięcia pod uwagę będzie seria „Architec” zaprojektowana przez profesora Franka Hustera, a sprzedawana przez firmę „Duravit” – ta konkretna ceramika bazuje na dwóch podstawowych kształtach: kole i kwadracie oraz na ich połączeniu.

Kompaktowa wygoda

bidet wiszący Architec
bidet wiszący Architec

Seria „Architec” została zaprojektowana przede wszystkim z myślą o łazienkach niedużych, ale także i właściciele pomieszczeń przestronnych znajdą tu z pewnością coś dla siebie – tyle tylko, że będą także musieli pomyśleć o dobraniu na przykład odpowiedniej stylistycznie wanny, ponieważ w omawianej serii brak zarówno wanien, jak i brodzików czy kabin prysznicowych. Jest to jednak całkowicie zrozumiałe (choć osobiście nie pochwalam takiego myślenia) w przypadku designów do małych pomieszczeń. Dostępne natomiast elementy to kolejno: dwadzieścia cztery umywalki (w tym między innymi trzy okrągłe nablatowe o średnicach 40, 45 i 50 cm, cztery nablatowe kwadratowe z kolistym wnętrzem o boku odpowiednio 40, 42, 45 i 50 cm, pięć umywalek narożnych i dwie asymetryczne), trzy miski ustępowe wiszące wraz z deskami, bidet wiszący (bez pokrywy, z jednym otworem na baterię) oraz dziesięć pisuarów (w tym dwa bezwodne – jest to doskonały wybór dla wszystkich tych, którym leży na sercu ratowanie rezerw wody pitnej na naszej planecie, bowiem dzięki takiemu pisuarowi można zaoszczędzić nawet do 100 000 litrów wody rocznie).

Podsumowanie

umywalka asymetryczna Architec
umywalka asymetryczna Architec

Niezależnie od tego, że „Architec” to seria do małych wnętrz, zawsze obniżam ocenę za niekompletność serii – nie inaczej jest i tym razem, w efekcie czego końcowa punktacja to solidne 4. Faktem jest, że design zasługuje na uwagę, a cena nie przyprawia o zawrót głowy, ale mimo wszystko uważam, że nie wolno pozbawiać właścicieli niewielkich łazienek możliwości zakupu wszystkich potrzebnych elementów wyposażenia bez konieczności dodatkowych poszukiwań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.